Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Siverek’ten Diyanet’e destek!

Siverek’ten Diyanet’e destek!

Diyanet’e bir destek de Şanlıurfa Siverek ilçesinden geldi. Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Diyanet-Sen Temsilciliği, Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik yapılan saldırılara tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2016 Perşembe 21:27
Siverek’ten Diyanet’e destek!

Siverek Diyanet-Sen Temsilciliği, düzenlemiş olduğu basın açıklaması ile bazı çevrelerce Diyanet İşleri Başkanlığı aleyhine yürütülen çirkin kampanya ve iftiralara tepki gösterdi.

Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan Lezgo’nun Parkı’nda düzenlenen basın açıklamasına, ilçedeki sivil toplum kuruluşları ve sendika temsilcileri de destek verdi.

Basın açıklamasını Diyanet-Sen Siverek Temsilcisi Ramazan Öz okudu. Diyanet’e yönelik yapılan acımasız saldırılara karşı tek dil ve söylemle seslerini duyurmak için toplandıklarını belirten Öz, "Diyanet kurumunun ve reisinin, milletin değerlerini yüceltme ve İslam dinini doğru anlatma hususunda birikimli, donanımlı ve açık sözlü olması bizleri mutlu kıldığı oranda şer güçlerini de çıldırtmaktadır. Birkaç gün önce, dine ve dindarlara karşı düşmanca tutumuyla malum olan bazı ulusalcı ve kimi paralelci gazete müsveddeleriyle, aydın bozuntularının önce içeride ve sonra da dış medyada Diyanet kurumunu ve reisini iftiralarla ve çarpıtmalarla karalamaya çalışmasını esefle ve üzüntüyle izledik.” dedi.

Şer cephesine malzeme taşıyan ve kelimelerle oynayarak anlam saptırması üzerinden camiaya ve kuruma iftira ve karalamada bulunanları şiddetle kınadıklarını belirten Öz, "Herkesin herkesi eleştirme hakkı vardır. Ancak hiç kimsenin iftira ve karalamayı eleştiri diye bize yutturmasına müsaade edemeyiz. Bunlar kötü niyetli ve düşmanca bir davranış içindedirler. Sapkın, çarpık, yorum ve değerlendirmelerin topluma Diyanetin görüşü olarak takdim edilmesi kabul edilemez.” diye belirtti.

Yapılan basın açıklamasının sonunda ise şu ifadelere yer verildi: “Bugün Diyanet'e yapılan bu saldırlar bize doğru yolda olduğumuzu, hedeften sapmadan İslam ve iman hakikatleri yolunda ilerlediğimizi göstermektedir. Türlü kumpaslarla Diyanet İşleri Başkanlığı'na ve onun başkanına yönelik yıpratma ve itibarsızlaştırma kampanyasını görüyor, Diyanet alanında etkili ve yetkili sendika Diyanet-Sen olarak 'Diyanetime Dokunma- Diyanetine Sahip Çık' diyoruz."  (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com