Advert
Advert
Advert

Siverek'teki ölümlü olaya soruşturma

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Siverek’teki ölümlü olayla ilgili soruşturma başlattı.

Siverek'teki ölümlü olaya soruşturma
Siverek'teki ölümlü olaya soruşturma

İşte o açıklama; “28.01.2013 tarihinde Siverek Devlet Hastanesi çocuk sağlığı ve hastalıkları polikliniğine başvuran Saadet Çelik isimli 4.5 yaşındaki çocuk hastanın yatış işlemi yapılıp çocuk hastalıkları kliniğinde tedavisine başlanılmıştır. Gece saat 02.00 civarında durumu ağırlaşan hasta tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır.

Konu ile ilgili olarak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından gerekli yasal incelemeler başlatılmıştır. Olaycumhuriyet savcılığa intikal ettiğinden Savcılık incelemenin tamamlanması ve Adli tıp kurumu tarafından yapılacak olan inceleme sonucunda Hastanın kesin ölüm nedeni belirlenecektir.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak merhumeye Allahtan rahmet, ailesine başsağlığı diliyoruz” denildi.

Olayın Geçmişi; Önceki gün Siverek'in Kargaşı Köyü'nde yaşayan 25 yaşındaki 4 çocuk annesi Amber Çelik, eşi İstanbul'da çalıştığı için hastalanan kızı Saadet'i Siverek Devlet Hastanesi'ne getirdi. Grip olan ve aniden ateşi yükselen küçük kız, acil serviste yapılan müdahale sonrası Çocuk Servisi'ne yatırıldı. İddiaya göre, servise alındıktan sonra serum bile takılmayan Saadet Çelik, saat 03.00 sıralarında hayatını kaybetti.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı