Advert
Advert
Advert

Siverek’teki Koçali Baba türbesi yenileniyor

Şanlıurfa Siverek Belediyesi, Koçali Baba Türbesi'nin yenilenmesi çalışma başlattı.

Siverek’teki Koçali Baba türbesi yenileniyor
Siverek’teki Koçali Baba türbesi yenileniyor admin

Projesi tamamlanan çalışmalar kapsamında türbede yapılacak restorasyonun yanı sıra bahçede peyzaj ve çevre düzenlemesi yapılacağı bildirildi.

Genişletme ve ışıklandırma çalışmalarının yanı sıra yeşillendirme, dinlenme bankları, kamelya ve çeşmenin yer alacağı belirtildi.

-Türbe alanı genişletildi

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "İlçenin önde gelen kanaat önderlerinden olduğu rivayet edilen Koçali Baba'nın kabrinin bulunduğu türbede, doğal sebepler nedeniyle meydana gelen bozulmalar nedeniyle yenileme çalışması yapılması zorunluluğu doğmuştur. Belediyemiz tarafından hazırlanan proje ile daha önce güvenlik güçlerince kullanılan bina yıkılarak türbe alanına ilave edilmiş, alan genişletilmiştir" denildi.

Çalışmaların Belediye Başkanı Resul Yılmaz'ın talimatı doğrultusunda başlandığına işaret edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Siverek Belediyesi olarak manevi değerlerimize sahip çıkıyoruz. Bir süre önce Hasan Çelebi Mahallesinde bulunan Kemal Hoca türbesinde düzenleme yapılmış olup, halkımızın kırsal alanda ziyaret ettiği türbelerde de düzenleme çalışmaları tamamlanmıştır. Başkanımızın talimatıyla gerek ilçe merkezi, gerek kırsal alanda halkımızın yoğun olarak ziyaret ettiği tüm mekanlarda gerekli düzenleme ve yenileme çalışmaları yapılmaya devam edilecektir."

Açıklamanın sonunda, çalışmaların tamamlanmasıyla yapılacak ziyaretlerin daha temiz ve nezih bir ortam yapılacağı belirtilirken, dinlenme bankları, kamelya ve çeşmenin yer alacağı ifade edildi.

Koçali Baba Türbesi Koçali Baba siverek Koçali Baba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!