Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Siverek'te sezeryan doğuma ilgi yok

Siverek'te sezeryan doğuma ilgi yok

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu verilerine göre Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 2014 yılında sezaryen doğum oranın yüzde 3.7 ile Türkiye ortalamasının çok altında gerçekleştiği tespit edildi.

Giriş Tarihi: 30 Eylül 2015 Çarşamba 21:03
Siverek'te sezeryan doğuma ilgi yok

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu verilerine göre Siverek Devlet Hastanesi’nde 2014 yılında sezaryen doğum oranı yüzde 3.7 ile Türkiye ortalamasının çok altında gerçekleştiği tespit edildi.

Konu ile ilgili olarak bilgi veren Siverek Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Bahaddin Durak, sezeryen doğum ameliyatının 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 153. Maddesi’nde, gebe veya rahmindeki bebek için tıbbı zorunluluk bulunması halinde yaptırılabileceğini belirtti.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu verilerine göre Türkiye’de 2014 yılında primer sezeryen oranın yüzde 26.80 olduğunu belirten Durak, “Bu çerçevede hastanemiz doğum istatistiklerine bakıldığında 2014 yılında sezaryen doğum oranımız yüzde 3.7 olarak görülmüştür. Bu Türkiye’deki sezaryen oranın çok altındadır. Sağlık Bakanlığınca hastanemize gönderilen yazıda hastanemizin normal doğum yöntemindeki başarısı takdir edilmiştir.” dedi

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com