Advert
Advert
Advert

Siverek'te ölüm yoluna önlem alınacak

"Siverekliler ölüm yoluna EDS istiyor" başlıklı haberimizin ardından harekete geçen Karayolları Müdürlüğü, karayolunda hız kontrolü ve uyarı sistemli çalışma başlatacak.

Siverek'te ölüm yoluna önlem alınacak
Siverek'te ölüm yoluna önlem alınacak

Siverek ilçesinde şehrin göbeğinden geçen Şanlıurfa- Diyarbakır karayolu ile Siverek- Çermik karayolunda yaşanan ölüm olaylarına dikkat çekmek için ajansımız tarafından yapılan “Siverekliler ölüm yoluna EDS istiyor” haberi yetkilileri harekete geçirdi.

İlke Haber Ajansı (İLKHA) Siverek muhabiri Abdurahman Uğurlu’yu telefon ile arayan Karayolları 91. Şube Şefi Müslüm Karacan, karayolunda ölüm olaylarının önüne geçmek amacıyla Siverek, Şanlıurfa- Diyarbakır karayolunun şehir giriş ve çıkışlarına radar ve ışıklı led uyarı levhaları yerleştireceklerini, bu şekilde şehir içindeki hız oranını düşüreceklerini söyledi.

Siverek- Çermik yolunda da çalışma yapacaklarını ifade eden Karaca, EDS sisteminin maliyetli olduğunu belirtmekle birlikte yapacakları uygulama ile şehir merkezine giren araçların daha dikkatli olacaklarını kaydetti.

Şirinkuyu Mahalle Muhtarı Şeyhmus Çelik ise karayollarının yeni uygulamasının olumlu ama yetersiz olduğuna vurgu yaparak EDS uygulamasının bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. Hilvan’da EDS sisteminin kurulmasının ardından şehir merkezinde kaza olmadığına dikkat çeken Çelik, “Yetkililerin öncelikli amacı insan ise insan hayatının korunması için ölüm yolunda bir an önce EDS çalışması başlatmalıdır.”dedi. (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle