Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Siverek'te öğrencilerin çamurla imtihanı

Siverek'te öğrencilerin çamurla imtihanı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Kız Anadolu Lisesi öğrencileri, okula gidip gelirken çamur deryası içinden geçmek zorunda kalıyor.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2014 Cuma 14:27
Siverek'te öğrencilerin çamurla imtihanı

Siverek ilçesi Fırat Mahallesi'nde bulunan Siverek Kız Anadolu Lisesinin öğrencileri ve öğretmenleri yağmurlu günlerde çamur deryasını aşarak okula gitmek zorunda kalıyor.

Havanın yağışlı olduğu günlerde hayvan pazarı esnafının da kullandığı yol çamurdan geçilmez hale geliyor. Öğrenciler okula gidiş-gelişlerde taşların üzerinden veya yakındaki bahçe duvarının üzerinden yürümek zorunda kalıyor. Lisenin yanındaki anaokulunda çocuğu bulunan bazı veliler ise hem kendi ayağına hem de çocuklarının ayağına poşet geçirerek yolu kat ediyor.  

Şanlıurfa’da kız çocuklarının okullaşması çalışmalarının hız kazandığı bir dönemde çeşitli engelleri aşarak okula giden kız öğrenciler, bu defa da yoldaki çamur engeline takılıyor. Yaklaşık 4 yıldır çeşitli girişimler yapan okul yönetimi ise yolun biraz genişletilmesi dışında bir sonuç elde edemediğini belirtiyor. Çamur sıkıntısı ise aynen devam ediyor. 

İsminin açıklamasını istemeyen bir öğrenci velisi okul yolunun yapılan tüm girişimlere rağmen yapılmadığından dert yanarak, “Çocuklarımız okula giderken çamur ile boğuşuyor. Okulun yanındaki hayvan pazarı tabanının betonlaştırılması çalışmasında yapılan masrafın yaklaşık  yüzde 25 ile okul yolu betonlaştırılabilirdi. Durum böyleyken çocuklarımızın bir hayvan pazarı kadar değeri yok mu? Unutmamalıyız ki bu çocuklar sadece Ali'nin, Veli'nin, Mehmet'in kızları değil,  Siverek'in geleceği olan çocuklardır” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com