Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Siverek'te Müteahhitler belediye meclisinde imar sorunlarını dile getirdi

Siverek'te Müteahhitler belediye meclisinde imar sorunlarını dile getirdi

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde inşaat müteahhitleri katıldıkları belediye meclis toplantısında imar revizyon planından dolayı aylardır mağdur olduklarını ileri sürdüler.

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2016 Çarşamba 09:50
Siverek'te Müteahhitler belediye meclisinde imar sorunlarını dile getirdi

Siverek ilçesinde, Ekim ayı Belediye meclis toplantısına katılan müteahhitler, Siverek Belediyesinin revizyon imar planı kapsamdaki uygulamalarına tepki göstererek Belediye Başkanı Resul Yılmaz ve meclis üyelerinin bulunduğu salonda sözcüleri vasıtasıyla hazırlamış oldukları çözüm önerilerini okudular.

Okunan çözüm önerilerinde, iki yıldır süren revizyon imar planının yaklaşık 100 bin kişiyi etkilediği dile getirildi.

Ayrıca Bitişik nizam ve kentsel dönüşümün cazibesini yitirmesinden dolayı sektörün tamamen tıkandığı, uygulamaya dönük acil kararlar alınması gerektiğine vurgu yapıldı.

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı: “Kentimizin en önemli ekonomi lokomotifi olan inşaat sektöründe, son yıllarda azalan iş hacmi ve istihdam durumu ile ilgili sorunların masaya yatırılarak çözüm önerilerinin geliştirilmesi gereklidir. Sonuç olarak, Siverek Belediyesinden ricamız, 1/1000 lik plan hangi birimler tarafından yürütülüyorsa, gece gündüz demeden, yoğun bir mesai harcanarak tamamlanması için gereken neyse yapılmasını talep etmekle birlikte, bu ay itibari ile incelenmeye başlanacak 1/1000’lik taslak plan ve onaylanan 1/5000’lik plan incelenerek, değişiklik öngörülmeyen alanlar ile ilgili olarak en geç önümüzdeki kasım ayı meclis toplantısında uygulamaya dönük kararların alınarak inşaat sektörünün önünün açılması ve daha fazla insanın mağdur olmaması için gereğinin yapılmasını temenni etmekteyiz. Ayrıca bu plan yapım sürecinde biz Siverek'teki teknik arkadaşlar ve tüm müteahhitlerimiz adına vereceğiniz her türlü göreve ve katkıya hazır olduğumuzu belirtmek isteriz.”

Saat 14.00'te başlayıp, saat 18.00 kadar süren toplantı sonunda müteahhitleri dinleyen Belediye Başkanı Resul Yılmaz sorunun çözümü noktasında Kasım ayında çalışmaların tamamlanacağını söyledi. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MEB Referandumda görev alacaklara eğitim verecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com