Advert
Advert
Advert

Siverek’te Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Peygamber Sevdalıları tarafından düzenlenen Kutlu Doğum etkinliği sağanak yağmura rağmen coşkuyla geçti.

Siverek’te Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi
Siverek’te Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Siverek Koordinatörlüğü tarafından, Cumhuriyet Meydanında, Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi. Havanın sağanak yağışlı ve soğuk olmasına rağmen Siverek halkının etkinliğe yoğun ilgi gösterdiği gözlendi.  

Bu yıl “Eşsiz Önder Hz Muhammed” temasıyla düzenlenen etkinlikte, sık sık peygamber efendimize salâvat-ı şerifler okunup, tekbirler getirildi. İkra-Der tarafından mevlid alanında kurulan stant ile muhtaç aileler yararına da kermes düzenlendi.

Program Diyanet-Sen Siverek Başkanı Eyyüp Etüş tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ile başladı. Daha sonra Özlem Ajans Sanatçılarından Cahit ve Mus’ab tarafından okunan ilahi ve marşlarla devam etti.

Okunan Kürtçe Mevlid-i Şerif’in ardından yapılan duyuruda Bangladeş'te Cemaat-i İslami Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Muhammed Kamaruzzaman'ın idam edildiği hatırlatıldı.

Programa konuşmacı olarak katılan bölgenin kanaat önderlerinden Molla Celal Bozdaş, 4 dilde etkinliğe katılanları selamlayarak konuşmasına başladı.

Peygamber efendimizin insanlık için en güzel örnek olduğuna dikkat çeken Bozdaş, Peygamber efendimizin örnek hayatından tablolar sundu.

Bu aşk soğuğa, yağmura aldırmıyor

Muhammed Aleyhi Selam’a gösterilen aşkın meydanlarda kendini gösterdiğine dikkat çeken Bozdaş,  “Bu aşk soğuğa aldırmıyor, yağmura aldırmıyor. Çünkü onun şefaatini Allah’tan talep ediyor. O, öyle bir önderdi ki, öyle bir rehberdi ki, 1400 kusur yıl sonra hiçbir eziyete aldırmadan O’nun ismini duyunca aşklara gelen, kendi nefsinden, evladından, annesinden, babasından her şeyinden üstün tutup, her şeyini O’na ve O’nun davasına feda edebilen böyle tevhidi Müslümanların bulunduğu bir asırdır. Elhamdülillah bu durum övülecek ve övülmeye layık görülecektir.” dedi.

Siverek İkra Tiyatro Grubu tarafından düzenlenmesi planlanan “Hz Bilal Habeşi” tiyatrosu sağanak yağıştan dolayı iptal edildi.

Program Din Bir-Sen Başkanı Mahmut Bozkuş tarafından yapılan dua ile sona erdi.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu