Advert
Advert
Advert

Siverek'te Kemoterapi Ünitesi açıldı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 200 Yataklı Devlet Hastanesi bünyesinde kemoterapi ünitesi açıldı.

Siverek'te Kemoterapi Ünitesi açıldı
Siverek'te Kemoterapi Ünitesi açıldı

Siverek Devlet Hastanesi bünyesinde kanser hastalarının tedavisi için Kemoterapi ünitesi açıldı. Konu hakkında gazetecilere bilgi veren Siverek Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Bahaddin Durak, ilçede Kemoterapi Ünitesinin açılmasıyla birlikte kanser hastalarının çevre illere gitmekten kurtulduğunu söyledi.

Siverek’in ilçe olmasından dolayı Onkoloji Merkezinin açılmasının mümkün olmadığını belirten Durak, “Maalesef Siverek ilçe olduğundan dolayı hastanemiz bünyesinde onkoloji servisi açılamıyor. Ünitemiz ile birlikte kendisine kanser teşhisi konulan ve kemoterapi tedavisi görmesi  için çevre illere gitmek zorunda kalan kanser hastaları kemoterapi ünitemizde tedavi olabilecektir.” dedi.

Kemoterapi Ünitesinde bağırsak, meme, akciğer, mide kanseri vb. hastaların hepsine kemoterapi uygulaması yaptıklarını ifade eden Durak, kemoterapi ilaçlarının son teknoloji ürünü cihazlarla el değmeden hazırlandığını belirtti.

Kemoterapi Ünitesinde dahiliye uzmanı doktor ile birlikte kemoterapi tedavisi üzerine özel eğitimler alan hemşire ile birlikte 6 personel görev yapacak. Ünitede özel donanımlı 4 yatağın yanı sıra hasta bekleme ve hazırlama odası, ilaç hazırlama odası, hemşire odası da bulunuyor. Talebin fazla olması durumunda yatak sayısının artırılacağına dikkat çeken Durak, Kemoterapi Ünitesinin Siverek halkı için hayırlı olması temennisinde bulundu.    

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?