Reklamı Geç
Advert
Advert

Siverek'te Esnaf Kepenk Kapattı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde elektrik sayaçlarının dışarı çıkarılmasına tepki gösteren esnaf, kepenklerini kapatarak eylem yaptılar. Elektrik sayaçlarının dışarı çıkarılmasına izin vermedi.

Siverek'te Esnaf Kepenk Kapattı
Siverek'te Esnaf Kepenk Kapattı

 

DEDAŞ’ın kaçak elektrik kullanımının önüne geçmek ve elektrik sayaçlarının daha rahat okunabilmesi amacıyla başlatmış olduğu “Elektrik sayaçlarının dışarıya çıkarılması uygulamasına” esnaf tepki gösterdi.

Siverek Adnan Menderes Bulvarı esnafı, DEDAŞ ekiplerinin elektrik sayaçlarının dışarıya alınması uygulamasına tepki göstererek kepenklerini kapattı.

Bu sabah saat 10.00 sıralarında polis eşliğinde Adnan Menderes (İnönü) Bulvarına gelen DEDAŞ ekipleri, elektrik sayaçlarını dışarı almak istedi. Elektrik sayaçlarının toplu olarak dışarı çıkarılmasına tepki gösteren esnaf, kepenklerini kapatarak DEDAŞ ekiplerine izin vermedi. Adnan Menderes Bulvarı esnafı, yapılan işlemin yasal bir işlem olmadığını, DEDAŞ’ın polis ekipleri ile beraber gelerek esnaf ile polisi karşı karşıya getirdiğini belirtti. DEDAŞ’ın elektrik kablolarını yer altına alması gerekirken yaptığı ilkel uygulama ile çevre kirliliğine yol açtığını ileri süren esnaf, elektrik sayaçlarının toplu olarak dışarıya alınmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

Esnafın tepkisi üzerine çalışma yapamayan DEDAŞ ekipleri geri çekilmek zorunda kaldı. Esnaf da DEDAŞ ekiplerini alkışlarla protesto etti.

Hatırlanacağı üzere daha önce de Şanlıurfa’nın Birecik ilçe Belediyesi elektrik sayaçlarının sokak direklerine alınmasının görüntü kirliliği oluşturacağı gerekçesiyle yasaklamıştı.

 

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfalı Küçük Samet'in Tek hayali arkadaşlarıyla top oynamak
Urfalı Küçük Samet'in Tek hayali arkadaşlarıyla top oynamak
Şanlıurfa'da Kitap Fuarı Heyecanı Yaşanıyor
Şanlıurfa'da Kitap Fuarı Heyecanı Yaşanıyor