Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Siverekli peynircilerden 'ambalajlı peynir'e tepki

Siverekli peynircilerden 'ambalajlı peynir'e tepki

Siverekli peynir satıcıları, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın peynir ambalajsız satılamayacak tebliğine tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2015 Perşembe 18:59
Siverekli peynircilerden 'ambalajlı peynir'e tepki

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yaptığı düzenlemeyle 8 Şubat 2015’te Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren tebliğe göre, peynir ambalajsız satılamayacak. Siverekli peynir satıcılarından ise bu uygulamaya tepki gösterdi.

Siverek Kasaplar Çarşısında peynir satışı yapan Celal Yarış, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yeni peynir uygulamasına tepki göstererek, “Müşteriler peyniri alacakları zaman en başta tadarak ve koklayarak peyniri test ediyorlar. Tadı ve kokusunu beğendikleri zaman peyniri alıyorlar. Peynir ambalajlı olsa müşteri tadına ve kokusuna nasıl bakacak. Ayrıca ambalajlı peynirler mandıra peyniri olarak düşünüldüğünden kimse ambalajlı peynir almak istemez. Bizim sattığımız peynirler Karacadağ bölgesinin peyniridir, her gün minibüslerle bize gelir, bizde hijyen kurallarına riayet ederek satarız.” dedi.

Siverek peynirinin kendine has tadı olduğunu belirten Yarış, “Siverek peynirinden yağ alınmadığı için peynirimiz çok lezzetli olur. Bizde her yıl binlerce teneke peyniri batı illerine gönderiyoruz. Yeni uygulama ile birlikte peynir satışlarının düşeceğini tahmin ediyoruz.” diye konuştu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yaptığı yeni uygulama, 2016 Ocak ayından itibaren yürürlüğe girecek.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com