Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Siverekli Ana Güvenç'e Hasretle Sarıldı-VİDEO

Siverekli Ana Güvenç'e Hasretle Sarıldı-VİDEO

Seçim çalışmaları kapsamında gerek Şanlıurfa merkez gerekse de ilçe ve köylerde vatandaşlarla bir araya gelerek, görüş ve önerilerini almaya devam eden AK Parti Büşükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, son olarak Siverek İlçesinde ve köylerinde temaslarda bulundu.

Giriş Tarihi: 26 Şubat 2014 Çarşamba 16:10
Siverekli Ana Güvenç'e Hasretle Sarıldı-VİDEO


Siverek ilçe merkez ve Güvercin Köyü’nde vatandaşlara AK Belediyeciliği anlatan Celalettin Güvenç, halka hizmetin etmenin şereflerin en büyüğü olduğunu söyleyerek, “Ne ağayız, ne de bey; bir kardeşiniz olarak sizlerin hizmetkârıyız” dedi.
İlk olarak Siverek’e bağlı Güvercin Köyünde vatandaşlarla bir araya gelen Celalettin Güvenç, civar köy ve mezralarda yaşayan vatandaşların toplandığı alanda kalabalığa seslenerek, “Büyük düşünüyoruz. Irak’la da anlaşacağız, Suriye’yle de anlaşacağız. Bu bölgeye Allah tarafından verilen zenginliklerin ve petrolün başkaları tarafından sömürülmesini de önleyeceğiz. Büyük bir davanın neferleriyiz”
“Gün birlik günüdür” diyen Celalettin Güvenç, “Gün, Allah için milletine, insanına sahip çıkana, sahip çıkma günüdür. En büyük şerefimiz; sizlere hizmet etmektir. Bize güvenin yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.
Konuşmasının ardından yaşlı bir kadının yol talebi üzerine Celalettin Güvenç, parke taşıyla köylerinin döşeneceğini söyledi.
Daha sonra köyde yaşayanlarla birlikte köy yerinde incelemelerde bulunarak, 2013 yılında Siverek’e yapılan yatırımları anlattı.
Siverek tarihinde ilk defa İmar Kanunun 18. Maddesini uyguladıklarını belirten Celalettin Güvenç, bu sayede Dicle Mahallesinde iki okulu birden bitme aşamasına geldiğini ifade etti. Yaptıkları çalışmaları aktaran Celalettin Güvenç, “Herkes gelir burada sizlere palavra atar. Biz, yaptıklarımızı anlatıyoruz. Sadece bu sene 111 kilometre Siverek’e asfalt, 320 kilometre stabilize, 144 kilometre beton yol Şanlıurfa’da ilk defa Siverek’e yaptık. 2 adet menfezin yanı sıra köy içlerine döşenmesi için  80 bin metre kare parke taşı gönderdik. 41 tane içme suyu kuyusu açtık. 4 adet sağlık ocağı, 21 adet okul 200 dersliğin üzerinde, yani Siverek’te 80 yılda yapılan okulun üçte birini 1 yılda yaptık. Buranın su sorununu da ihalesini yaparak, buraya Belediyenin suyunu getireceğiz” dedi.
Suyun, yolun bu devirde lafının olmayacağını söyleyen Celalettin Güvenç’e, bir vatandaşın, “Sizden ricamız, buranın ağası, beyi de, aşiret lideri de siz olun” demesi üzerine, Güvenç, “Ne ağayız, ne de bey; bir kardeşiniz olarak sizlerin hizmetkârıyız” şeklinde cevap verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com