Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Siverekli ailelere “Erken Yaşta Evlilik” semineri verildi

Siverekli ailelere “Erken Yaşta Evlilik” semineri verildi

Siverek Sosyal Hizmet Müdürlüğü tarafından Siverekli ailelere “Erken Yaşta Evlilik” konulu seminer düzenlendi.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2014 Perşembe 11:11
Siverekli ailelere “Erken Yaşta Evlilik” semineri verildi


Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Siverek Sosyal Hizmet Müdürlüğü tarafından 133 Siverekli aileye “ Erken Yaşta Evlilik” konulu seminer verildi.
Sosyal hizmet müdürlüğü toplantı salonunda verilen seminerde evlilik süreçleri ve evlilikte karşılaşılacak süreçler anlatıldı.
Siverek Sosyal Hizmet Merkezi Kurucu Müdür Vekili Barış Demir, Müdürlüğümüzün Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmetlerinden yararlanmakta olan ailelerimize yönelik olarak ‘Erken Yaşta Yapılan Evlilikler’ konulu eğitim semineri verdiklerini söyledi.
Demir, düzenledikleri eğitimlerle erken yaşta yapılan evliliklerin kişiye yarattığı psikolojik travmaları, erken yaşta yapılan doğumların anne ve bebek sağlığında yaratabileceği riskler ve eğitimin önemine değindiklerini belirtti.
Demir, söz konusu eğitim ile özellikle erken yaşta yapılan evliliklerin çocuklar üzerindeki ekonomik, sağlık, eğitim alanlarında bırakacağı olumsuz etkiler üzerinde durulmuş olup, ailelerin erken yaşta evlilikler konusunda düşünceleri alınarak çözümler konusunda bilgilendirildiğini söyledi.
Siverek merkezde 133 aileye ulaştıklarını belirten demir, bu tür eğitimlerin devam edeceğini ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da çocuk istismarı sempozyumu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com