Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Siverek Vergi Dairesi'nden E- Tebligat semineri

Siverek Vergi Dairesi'nden E- Tebligat semineri

Siverek Vergi Dairesi Müdürlüğü tarafından ilçede faaliyet gösteren mali müşavirlere yönelik E- Tebligat semineri verildi.

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2015 Çarşamba 17:32
Siverek Vergi Dairesi'nden E- Tebligat semineri

Siverek Vergi Dairesi Müdürlüğü tarafından 1 Ocak 2016 tarihinde başlayacak Elektronik Tebligat (E-Tebligat) uygulaması hakkında ilçede faaliyet gösteren mali müşavirlere yönelik seminer verildi.

Siverek Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Kuzur tarafından verilen seminer ile E- Tebligat uygulamasının kapsamı ve işleyişi hakkında bilgiler verildi.

Elektronik Tebligat Nedir

Vergi dairelerince düzenlenen ve mükellefler ile diğer muhataplarına 213 sayılı Vergi Usul Kanunu hükümlerine göre tebliği gereken evrakların, Gelir İdaresi Başkanlığı aracılığıyla elektronik ortamda tebliğ edilmesidir.

E- Tebligat Ne Zaman Başlıyor

E- Tebligat uygulaması 1 Ocak 2016 tarihinde başlayacak. Ancak bu tarihten önce e-tebligat uygulamasına geçmek için bildirimde bulunanlara 1 Ekim 2015 tarihinden itibaren E- Tebligat yapılmaya başlandığı belirtildi.

Kimlere E- Tebligat Yapılacak

- Kurumlar Vergisi mükelleflerine zorunlu

-Ticari, Zirai ve Meslek kazanç yönünden gelir vergisi mükellefiyeti bulunanlara (Kazançları basit usulde tespit edilenlerle gerçek usulde vergiye tabi olmayan çiftçiler hariç) zorunlu

-Kendilerine E- Tebligat yapılmasını talep edenlere ise isteğe bağlı E- Tebligat yapılacağı belirtildi.

E- Tebligat başvurusu bizzat mükellef/kanuni temsilci tarafından yapılabileceği gibi E-Tebligat sistemi ile ilgili işlemleri yapmaya yönelik özel yetki içeren noterde verilmiş vekâletnameyle yetkili kılınan kişiler aracılığıyla da yapılabilecek.

Mükelleflere E-Tebligat yapıldığında Elektronik Tebligat Bildiriminde yer alan telefon numarası veya e-posta adreslerine; SMS veya e-posta ile bilgilendirme yapılacağı bildirildi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com