Advert
Advert
Advert

Siverek Meslek Yüksek Okulu Yeni Yerine Taşındı

Uzun zamandan beri mekân sıkıntısı çeken Harran üniversitesine bağlı Siverek meslek yüksek okulu yeni yerine taşındı.

Siverek Meslek Yüksek Okulu Yeni Yerine Taşındı
Siverek Meslek Yüksek Okulu Yeni Yerine Taşındı


Üniversite Rektörü Prof.Dr İbrahim Halil Mutlu’nun takibi Vali ve Milletvekillerinin desteği ile Siverek Y.İ.B.O Harran üniversitesine verildi.
Yeni eğitim ve öğretim yılına yetiştirilmesi amacıyla Siverek ilçesine giden Rektör Mutlu, yeni okul binasında incelemeler  yaparak yetkililere talimat verdi.
Üniversite Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Mehmet Cece ve Siverek Mes. Yük. Okulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Hüseyin Demirbağ’ında hazır bulunduğu ziyarette Rektör mutlu, okulun tadilat işlemlerinin bir an önce bitmesi gerektiğini söyleyerek, yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Rektör Mutlu, Aktif üçü aktif , toplamda beş programı bulunan Siverek Meslek Yüksek Okulu kalan iki programına bu yıl öğrenci alınacağının müjdesini verdi.
Daha sonra Siverek Kaymakamı Hamza Erk al’ı ziyaret eden Rektör Mutlu, kaymakamla bir süre baş başa görüştü.
Görüşme sonrası kaymakam Erkal yaptığı açıklamada, üniversitelerin şehirler için öneminden bahsederek, Harran üniversitesinin burada olmasının bir şans olduğunu dile getirdi.
Üniversitenin her zaman yanında olduklarını ifade eden kaymakam Erkal, yeni okulun eğitim yılına yetişmesinin ayrıca sevindirici bir haber olduğunu, temennilerinin  Siverek ilçemize bir fakültenin kurulmasıdır. Dedi.
Okul  arazisi yanında bulunan boş bir Alanında üniversiteye devredileceğinin müjdesini veren Kaymakam Erkal daha sonra yüksek okul emeği geçen başta  Rektör Mutlu olmak üzere herkese teşekkür etti.
Üniversite Rektörü Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu’ da yaptığı açıklamada”  Uzun zamandır Siverek ilçemizde yer problemi bulunmaktaydı, diger ilçelerimizde olduğu gibi Siverek ilçemizde de bu sorunu çözmüş bulunmaktayız.
Tabi bu işler koordineli çalışmakla mümkündür. Bu hususta katkıları buluna Sayın Bakan Bakanımız Faruk Çelik, Bakan Yardımcımıza, sayın milletvekillerimize, sayın valimize ve sayın kaymakam ‘beye teşekkür ederim” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır