Advert
Advert
Advert

Siverek içme suyu tesisi yapılıyor

Siverek'in en büyük sorunlarından olan içme suyu sorununu çözmek için kurulan arıtma tesisinde incelemelerde bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi: "Siverek'in su sorununu temelden çözüyoruz" dedi.

Siverek içme suyu tesisi yapılıyor
Siverek içme suyu tesisi yapılıyor admin

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelerde olduğu gibi Siverek ilçesinde de gerek altyapı gerek üstyapı hizmetlerinde yatırımlarını sürdürüyor. İlçe merkezi ile kırsalda yürütülen çalışmalarla Siverekliler hak ettikleri hizmetlere kavuşuyor.

 

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, ŞUSKİ ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı ekipler, altyapı, üstyapı ve park-bahçelerdeki çalışmalarına yoğun tempo ile devam ederken, Siverek'e yapılan içme suyu arıtma tesisi ile içme suyu sorunu temelden çözülüyor.

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti il ve ilçe teşkilat üyeleriyle birlikte tesiste incelemelerde bulunan Başkan Nihat Çiftçi: " Siverek 253 bin nüfusluk büyük bir ilçemizdir. Siverek yıllardır içme suyunu kuyulardan sağlıyor. Hem kalite anlamında hem de suyun halka ulaşması anlamında büyük enerji sarfiyatı var.  Siverek İçme suyu arıtma tesisi, ana isalesi yapılıyor. Siverek içme suyu dağıtım şebekesi ihale ediliyor. Atatürk barajı içme suyu havzasından alınacak olan su tesiste arıtılacak. Buradan da pompajla Siverek'e verilecek. Dağıtım şebekesine ve depoların yapımına başlanıldı. Siverek'in su sorununu temelden çözüyoruz. İşin üzerindeyiz" diyerek hayırlı olmasını diledi.

 

Başkan Çiftçi ve beraberindekiler tesisteki incelemelerin ardından ilçeden ayrıldı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik