Advert
Advert
Advert

Siverek Fen Lisesi Açılıdı

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Siverek’te yapımı tamamlanan Prof. Dr. Abdülkadir Karahan Fen Lisesi’nin açılış törenine katıldı.

Siverek Fen Lisesi Açılıdı
Siverek Fen Lisesi Açılıdı


Kaymakam Hamza Erkal ve Milletvekili Zeynep Karahan Uslu ile birlikte okula gelişinde Vali İzzettin Küçük’ü öğrenciler çiçekler ve halk oyunları gösterileriyle karşıladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardındansa açılış konuşmalarına geçildi. Programda konuşan Vali İzzettin Küçük; pek çok hizmeti gerçekleştirdiklerini ancak önceliklerinin çocukların eğitimleri olduğunu dile getirdi.

“Sizlerin okuması, üniversiteye gitmesi, ardından da meslek sahibi olmanız bu devletin en önemli hedefidir” sözleriyle konuşmasını sürdüren Vali Küçük; bu yüzden Şanlıurfa’da son iki yılda devletin milli eğitime 750 milyon TL harcandığını belirtti.

Konuşmasında okula ismi verilen Prof. Dr. Abdülkadir Karahan’a ve çalışmalarına da yer veren Vali İzzettin Küçük, Abdülkadir Karahan’ın sadece Siverek’in Şanlıurfa’nın değil Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli simalardan bir tanesi olduğunu kaydetti. Vali Küçük şöyle devam etti: “Böylesi kıymetli bir insana elbette biz de vefa göstereceğiz. Bu ülkenin insanlarının en büyük özelliği vefadır. İyi şeylere sahip çıkmayan insanlara iyi şeyler bir daha uğramaz. Biz de onun için Siverek’in gururu hocamızın ismini bu okula vermeyi uygun gördük. Okulumuz tüm Siverek’e ve Şanlıurfa’ya hayırlı uğurlu olsun.”

Okula ismi verilen Prof. Dr. Abdülkadir Karahan’ın kızı Milletvekili Zeynep Karahan Uslu ise yaptığı konuşmada: “Bugün burada sadece bir Fen Lisesi açmıyoruz. Biz yarınlarımıza kapı açıyoruz. Yarınların Karahan’larını yetiştirmek üzere işte bu okulun kapılarıyla ortak geleceğe kapı açıyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından öğrencilerle birlikte kurdeleleri kesen Vali İzzettin Küçük ve beraberindekiler, sınıfları gezdi. Son olarak da yeni açılan okulun bahçesine yine öğrencilerle birlikte fidanlar dikildi. Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu