Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Siverek Eğitim Bir-Sen Temsilciliği sahip çıktı

Siverek Eğitim Bir-Sen Temsilciliği sahip çıktı

Başörtüsüyle okula gittiğinden dolayı okul idaresi tarafından teşekkür belgesi verilmeyen kız öğrenciye Eğitim Bir-Sen Siverek Temsilciliği onur belgesi ve çeşitli hediyeler vererek sahip çıktı.

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2012 Salı 15:01
Siverek Eğitim Bir-Sen Temsilciliği sahip çıktı
Siverek Eğitim Bir-Sen Temsilciliği başörtüsü ile okula gittiğinden dolayı okul idaresi tarafından kınama cezası verilmesinden dolayı teşekkür belgesi verilmeyen ilköğretim 7. sınıf öğrencisi Kevser Temur’u onur belgesi ve çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.
Konu hakkında açıklama yapan Siverek Eğitim Bir-Sen İlçe Sekreteri Mustafa Karael, “ Kamusal Alan” iddiasının koca bir yalan olduğunun altını çizdi. Karael, “Bütün insanların hangi dilden ve mezhepten olursa olsun, her yerde inançlarının gereklerini özgürce yaşayabilmelerini istiyoruz. Derslerinde son derece başarılı, arkadaşlarına ve öğretmenlerine karşı örnek davranışlar sergileyen bu kızımıza reva görülen bu cezanın haksız ve hukuksuz olduğunu düşünüyoruz. Ümidimiz bu ayıbın ve çifte standarttın yakın zamanda ortadan kaldırılmasıdır” dedi
Temur’a yapılan haksız uygulamanın MEB tarafından yayınlanan “Değerler Eğitimi” genelgesi ve uygulamasına ters düştüğü belirten Karael, “ Eğitim sistemi öğrencilerimizi kılık kıyafetleri ile değil; gösterdiği başarılar ve sergilediği olumlu davranışlarla değerlendirmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Deniz Uğurlu www.siverekgenclik.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com