Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Siverek Belediyesi Tapu Dağıttı

Siverek Belediyesi Tapu Dağıttı

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz’ın çabalarıyla uzun çalışmaların ardından Şirinkuyu mahallesinde yaşayan 108 vatandaşımız tapularına kavuştu.

Giriş Tarihi: 9 Mart 2016 Çarşamba 08:07
Siverek Belediyesi Tapu Dağıttı


Yenişehir mahallesinde Belediyemize ait Çok Amaçlı Hizmet evinde düzenlenen Tapu dağıtım töreniyle mahalle sakinlerine verildi.
Düzenlenen törende mahalle sakinlerine hayırlı olsun dileklerinde bulunan Belediye Başkanı Resul Yılmaz yaptığı konuşmada şunları kaydetti.’’Uzun zamandan beridir beklediğiniz tapularınıza kavuşma günüdür bu nedenle sizleri buraya davet ettik bir arada olmak istedik, hem de hakkınız olan belki de biraz gecikmeli olarak ta tapularınızı devretmek için burada bulunuyoruz ben buralara kadar geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca tapularınızı aldıktan sonra inşallah çok daha güzel konutlarda oturma imkânına kavuşmuş olursunuz, mülkiyet hakkı hem İslam hukukunda modern hukukta kutsal haklardır mülkiyet sahip olma sadece inancımız gereği hepimiz Müslümanız İslam hukukunda mutlak anlamda koruma altına alınmış bir hak değil aynı zamanda modern hukuk olarak bildiğimiz dünyanın her köşesinde nereye giderseniz gidin en temel en üstün haklardan biriside mülkiyet hakkıdır sevgili dostlar biz göreve gelmeden önce biliyorsunuz 23 aydır ekibimle birlikte Siverek belediyesini yürütüyoruz bizden önceki yönetimden gelen arkadaşlar 2011 – 2012 de 3194 yasanın 18/2 maddesi uyarınca bugün tapularını dağıtacağımız Şirin kuyu mahallemizde düzenleme sahası belirlenmişti. 22 tane parsel bağımsızdır ortaklığı bulunmuyor sadece bir kişi hak sahibidir, yine müşterek konusu olan 33 parselimizde var yine belediyenin de müşterek olduğu 53 tapumuz bulunuyor, belediyenin ortağı olduğu hisseyi bize müracaat edilmesi durumunda usulüne uygun komisyonumuzun vasıtasıyla tespit ederek encümenlerimizden de kararları almak suretiyle belediyenin hak sahibi olduğu yerleri hisseleriniz oranında sizlere devredeceğiz, 18 tapuda ise parselde ise sadece belediyenin mülkiyeti söz konusudur, 4 tanede ise maliye hazinesine ait tapular söz konusudur, ben bir kez daha bu tapuların hepinize ama her birinize ayrı ayrı hayırlar getirmesini diyorum eğer şahsıma ve ekibimde yer alan yakın çalışma arkadaşlarıma bir hakkınız geçtiyse haklarınız helal ediniz inanın elimden bu kadar geldi belki biraz geçmeli olduysa da bu çalışmaların en hızlandırılmış durumuydu tekrar herkese hayırlı olmasını diliyorum’ ’dedi.
Tapularını alan mahalle sakinleri çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Resul Yılmaz ve ekibine teşekkür ederek tapularıyla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: yüzde 66’sı FETÖ’cü çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com