Reklamı Geç
Advert
Advert

Kadın Kursiyerlere Destek

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğündeki kursiyerlere günlük 20 TL yevmiye veriliyor Siverek Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda eğitim gören 50 bayan kursiyer, hem meslek öğreniyor hem aile bütçelerine destek sağlıyor.

Kadın Kursiyerlere Destek
Kadın Kursiyerlere Destek


İlçenin Hasan Çelebi Mahallesinde bulunan Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve İş-Kur iş birliğiyle açılan biçki-dikiş ve kuaförlük kursuna devam eden çeşitli yaş gurubunda 50 bayan, kurslara devam ederek hem aile bütçelerine katkı sunuyor hem de meslek öğreniyor.
Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şükran Kongül kurslarla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “İş-Kur ile yaptığımız protokol gereği kadınlarımıza kurslar açtık. Kadınlarımız meslek sahibi olurken elde etikleri gelirle aile bütçelerine katkıda bulunuyor. Açtığımız meslek kurslarındaki temel hedefimiz, kentimizde az sayıda istihdam edilen bayan sayısını arttırıp, aile bütçelerine katkıda bulunmalarını sağlamaktır. Şuan kurslarımıza yoğun bir talep var fakat biz belirlediğimiz sıralama ile kursu tamamlayan hanımların yerine kursa gelmek isteyen bayanlarımızın eğitimine başlıyoruz”
Kursiyer bayanlar yaptıkları açıklamalarda kursun dört aylık olduğunu, kursların dönüşümlü olarak devam etmesini istediklerini belirterek şunları kaydettiler: “Buraya geldiğimizde dikiş bilmiyorduk, şimdi dışardan sipariş bile alıyoruz. Ayrıca günlük aldığımız 20 TL ücretle ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz”
Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde çeşitli kurslara devam eden bayanların çocukları için kreş açıldığı, bayanlar kurslarda eğitimlerine devam ederken çocuklara ise kreşte eğitim veriliyor.

Siverek Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri bayan kursiyer meslek öğreniyor aile bütçelerine
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfalı Küçük Samet'in Tek hayali arkadaşlarıyla top oynamak
Urfalı Küçük Samet'in Tek hayali arkadaşlarıyla top oynamak
Şanlıurfa'da Kitap Fuarı Heyecanı Yaşanıyor
Şanlıurfa'da Kitap Fuarı Heyecanı Yaşanıyor