Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Siverek AK Gençlikten Gençlik Hamlesi

Siverek AK Gençlikten Gençlik Hamlesi

Ak Parti Siverek Gençlik Kolları Başkanı İsmail Keş, Siverek’te Sodes bünyesinde “Maddeyi Değil Hayatı Seçin “ projesi kapsamında yapılan çalışmaları destekleyerek; “Gençlere sosyal sorumluluk projeleri ile destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Giriş Tarihi: 27 Nisan 2014 Pazar 13:24
Siverek AK Gençlikten Gençlik Hamlesi

Ak Parti Siverek Gençlik Kolları Başkanı İsmail Keş ve gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri Siverek’te Sodes bünyesinde “Maddeyi Değil Hayatı Seçin “ projesi kapsamında Bendi Der’in kurduğu Eğt. Öğrt. Dest. Yardım Dayanışma Yaşatma ve Koruma Derneğini ziyaret etti. Dernekte  Halkla İlişkiler Başkanı Mehmet Yet ile bir Süre eden Keş dernekle ilgili bilgiler aldı.

Halkla ilişkiler başkanı Mehmet Yet Siverek’te yaklaşık olarak 10.000 çocuğun esrar, eroin, çakmak gazı,hap ,bali ,tiner benzeri farklı maddeleri kullandığını belirterek bu konuda halkın maalesef yeterli kadar bilinçli olmadığını Madde kullanım yaşının Siverek’te 11 yaşına kadar indiğini açıkladı. Dernek kapsamında yeterli destek göremediklerini belirten Yet; “Buna rağmen şu ana kadar 40 kişiyi  tedavi ederek sosyal hayata kazandırdık. Derneğimizin yer sorunu var aynı anda  en fazla 10 kişiyi tedavi edebiliyoruz. Dernekte görev alan arkadaşlarımızın hepsi bu işi gönüllü olarak yapıyor. Dernek 6 ay önce kuruldu ancak tanıtımı yeteri kadar yapılmadığını düşünüyorum. Bu tür projelere hepimizin çok fazla duyarlı olması gerekiyor. Madde bağımlılığı çok hızlı bir şekilde yayılıyor. Siverek’te aileler bu konuda yeterli bilinci sahip değil. Madde kullanan çocukların önce maddeye alıştırıldığını bağımlı olan çocukların daha sonra maddeye ulaşmak için hırsızlık yapmaya zorlandığını hatta cinsel istismara maruz kaldığını belirtiyorlar. Bu konuda aileler çok dikkatli olmalı” dedi.

temiz bir gençlik ve güzel bir gelecek adına bu tür projeleri her zaman desteklediklerini ifade eden Ak Parti  İlçe Gençlik Kolları Başkanı İsmail Keş; “Madde kullanımı hepimizin ortak sorunu bu işe gönül vermiş insanlara öncelikle çek teşekkür ediyoruz. Bu bilincin toplama aşılanması gerekiyor. Ak gençlik olarak her zaman böylesi sosyal sorumluluk projelerini destekliyoruz” dedi

Ardından tedavi gören çocuklarla bir süre sohbet eden  Keş ve Yönetim kurulu üyeleri bu tür konularda  Ak gençliğin her zaman duyarlı olacağını kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

EKİNCİ REFERANDUM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com