Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Sivas'a hızlı tren yolda

Sivas'a hızlı tren yolda

Sivas'ı İstanbul'a bağlayacak olan hızlı tren projesi ile ilgili bir süredir tartışılan konulara son noktayı koymak ve şehrin imar revizyonunu tamamlamak üzere Sivas Belediyesinden bir heyet Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri ile görüştü.

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2014 Pazar 08:52
Sivas'a hızlı tren yolda

Hızlı tren projesinin şehir içi güzergahı ile ilgili bir süredir devam eden tartışmalara son noktayı koymak üzere Sivas Belediyesi’nden bir heyet Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu.

Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Feridun Bilgin ile bir araya gelen Belediye heyetine Sivas milletvekilleri Hilmi Bilgin ve Ali Turan da katıldı.

Hızlı tren güzergâhı için yapılan toplantıya Ulaştırma Bakanlığı adına TCCD Genel Müdürü Süleyman Karaman, İnşaat Daire Başkanı, 4 İşletme Genel Müdürü, hızlı tren projesini yapan teknik elemanlar katılırken, Sivas Belediyesi adına Belediye Başkanı Sami Aydın, Başkan Yardımcıları Abdurrahim Ceyhan, Naci Süha, İmar Müdürü Erol Genç ve Şehir Plancı Ertuğrul Aydın katıldı.

“Trenin güzergahı şehir siluetine zarar vermemeli”
Toplantıda hızlı tren hattının şehir içi geçişleri ile ilgili olarak ilk sunumu TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman yaparak gerekçelerini sıraladı. Belediye Başkanı Aydın ise Sivas ilinin hassasiyetlerine değinerek, Sivil toplum örgütlerinin görüşlerini iletti ve şehir silueti açısından en uygun yerlerden güzergâhın geçmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Aydın daha sonra harita üzerinde alternatif güzergâhların kaç tane karayolu ile kesiştiğini göstererek belediyenin önerisini sundu. Teknik ekiplerin gerekli izahatları yapmasının ardından her iki heyet birlikte çalışma noktasında mutabakata vardı. Hızlı tren güzergâhının şehir içi geçişi ve istasyon yerinin şehre maksimum fayda minimum hata verecek şekilde yapılması noktasında görüş birliğine varıldı.

TCDD inşaat dairesine bağlı teknik birimler alternatif güzergâhların ayrıntılarını hazırlayarak Ekim ayı içerisinde Sivas’a gelecek. (Veysi Siyah - İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com