Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Sivas madımak katliamını kınadılar

Sivas madımak katliamını kınadılar

Giriş Tarihi: 2 Temmuz 2011 Cumartesi 15:27
Sivas madımak katliamını kınadılar

Eğitim-Sen ve Sağlık Emekçileri Sendikası Şanlıurfa şube başkanları yaptığı yazılı açıklama ile Sivas’ta 18 yıl önce meydana gelen ve 37 kişinin can verdiği Madımak Oteli katillerini kınadılar.
Açıklamalarda  Sivas katliamını gerçekleştirenler ile bu katliamı engellemek için kılını kıpırdatmayanlardan hesap sorulmasını istediler..

Eğitim-Sen açıklamasında: “Sivas katliamının aydınlığa, demokrasiye, halkların kardeşliğine ve bir arada yaşama kültürüne yapılan bir saldırı olarak gerçekleşmiştir. Bugüne kadar Sivas katliamını gerçekleştirenler ile bu katliamı engellemek için kılını kıpırdatmayanlardan hesap sorulmadığı gibi, halkları birbirine düşürmeyi hedefleyen provokasyonlar ve gerici-ırkçı saldırılar artarak devam etmiştir. 2 Temmuz 1993’te aydınların diri diri yakılmasına neden olanları korumaya çalışanlar, yaşanan acıları unutturmaya ya da gerçek katilleri yalan haberlerle aklamaya çalışmaktadırlar” dedi.


SES Şanlıurfa şubesi de yaptığı açıklamada: “Bu gün 2 Temmuz. 18 yıl önce bu gün Sivas’ta yaşanan ve 37 Can’ın diri diri yakılması ile sonuçlanan vahşetin yıldönümü. 2 Temmuz 1993 Türkiye tarihine kara bir leke olarak eklendiğini belirterek; Maraş, Çorum, Sivas ve Türkiye’nin dört bir tarafında yaşanan tüm katliamları gerçekleştiren zihniyeti şiddetle kınıyor, bu olayların bir daha yaşanmaması için başta hükümet olmak üzere sorumlu olan tüm devlet kurumlarını olayın gerçek faillerini bulmaya ve yargılamaya çağırıyoruz” dedi.

 
www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com