Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Sistinozis hastası küçük Serkan'a jeneratör tahsis edildi

Sistinozis hastası küçük Serkan'a jeneratör tahsis edildi

Sistinozis hastalığına yakalanan ve diyalize bağlı olarak yaşayan 9 yaşındaki Serkan'a elektrik kesintilerinden etkilenmemesi için Ağrı Valiliği tarafından bir jeneratör tahsis edildi.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2015 Salı 20:09
Sistinozis hastası küçük Serkan'a jeneratör tahsis edildi

Çok nadir görülen sistinozis hastalığına yakalanan Ağrılı 9 yaşındaki Serkan Tavkaş, evinde diyalize bağlı yaşamaya çalışıyor. Sık sık meydana gelen elektrik kesintilerinden dolayı tedavisi yarıda kalıyordu.

Elektrik kesintilerinden dolayı diyalizi yarıda kalan Serkan Tavkaş, sık sık ölüm tehlikesi geçirerek Erzurum’a yetiştirilmeye çalışılıyordu.

Ağrı Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürlüğü tarafından tahsis edilen jeneratörü Vali Yardımcısı Sedat İnci, küçük Serkan’ın babası Mehmet Tavkaş’a teslim etti.

Serkan Tavkaş’ın çok ender rastlanan bir kronik hastalığa yakalanmış olduğunu ifade eden İnci, “9 yaşındaki Sedat Tavkaş adlı çocuğumuz Türkiye’de çok ender rastlanan bir kronik hastalığa yakalanmış vaziyette ve bu çocuğumuz 7/24 diyaliz cihazına bağlı yaşamını sürdürmek zorunda. Babası Mehmet Tavkaş, ilimizde yaşanan elektrik kesintileri nedeni ile Sosyal Yardımlaşma Vakfına müracaat ederek, çocuğunun hayati risk yaşamaması için bizden bir jeneratör talebinde bulundu.” dedi.

İnci, “Durumu değerlendirip, çocuğumuzun evinde yaptığımız inceleme neticesinde ailenin mağdur durumda olduğunu ve çocuğumuzun hayati tehlikesinin olduğunu, sürekli cihazın çalışır vaziyette olması gerektiğini görüp değerlendirince babanın bizden talep ettiği jeneratörü alarak kendisine tahsis etik. Ayrıca aile engelli maaşı ve evde bakım ücreti yardımı yapılmakta. Desteklerimiz bununla sınırlı kalmayacak. Muhtaç ailelere ulaştığımız gibi bundan sonrada aileye ayni ve nakdi yardımlarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Mehmet Tavkaş ise çocuğunun bu sıkıntısının giderilmesinden çok memnun olduğunu ifade ederek Ağrı Valisi Musa Işın ve Vali Yardımcısı Sedat İnci’ye teşekkür etti. Baba Tavkaş, artık yakın bir zamanda oğlu için böbrek ve akciğer nakil işlemini beklediklerini ifade etti. (Ömer Adıgüzel - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Son Dakika! İbrahim Ayhan Gözaltına alındı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com