Advert
Advert
Advert

Sırrınlıların dere isyanı

Şanlıurfa'nın Sırrın Mahallesi sakinleri sivrisinek ve mikrop yuvası haline gelen dereden dolayı belediyeye isyan ederek derenin temizlenmesini istiyor.

Sırrınlıların dere isyanı
Sırrınlıların dere isyanı

Pis kokulardan dolayı değil dere kenarındaki banklarda evlerinde dahi oturamayan vatandaşların yanı sıra okulların açılması ile birlikte dere kenarındaki okulun öğrencilerini ve hemen derenin kenarındaki parkı kullanan çocukları büyük tehlike bekliyor. Yıllar öncesinin Karakoyun Deresini andıran görüntülere gözünü ve kulağını kapatan belediye yetkilileri ise halkı isyan noktasına getirdi.
Mahalleni ortasından akan Sırrın deresinin içersinde biriken pisliklerin temizlenmemesinden dolayı otların yükseldiğini belirten vatandaşlar; yaz aylarının başından beri buradaki pislikler temizlenmediği için burası sivrisinek ve mikrop yuvası haline geldi. Oluşan kokulardan dolayı evlerimizde oturamaz hale geldik. Burada üreyen sivrisinekler yüzünden de uyuyamaz durumdayız. Dere kenarındaki parkta oynayan çocuklarımız doktordan beri gelmiyor.  Her yıl belediyeyi bildirmemize rağmen ya temizlemiyorlar yada çok geç temizliyorlar.
Derenin temizlenmesi için kaç çocuğumuzun hasta olması gerekiyor diye yetkililere seslenen mahalle sakinleri önümüzdeki günlerde okulların açılması ile birlikte derenin bitişiğindeki okul öğrencileri ile parkta oynayan çocukların bu mikroplardan etkileneceğini söylediler.
Daha öncede İmam Bakır Mahallesinde kalan mezarlıklarına, sağlık ocağına ve Salı pazarına gitmek için çevre yoluna alt geçit isteyen Sırrın Mahallesi sakinleri yetkililerin kendilerine kulak tıkadıklarını belirterek;  Özellikle belediyenin bu taleplerimizi yerine getirmesini bekliyoruz. Sadece seçimden seçime halimizi soran belediyeci istemiyoruz dediler.

İshak Polat / Gapgündemi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir