Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Şırnak'taki okullarda aşı çalışmaları başladı

Şırnak'taki okullarda aşı çalışmaları başladı

Şırnak İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından merkez ve ilçeler başta olmak üzere 1 ve 8 sınıflardaki öğrencilere yönelik aşı çalışmalarına başlandı.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2015 Salı 00:48
Şırnak'taki okullarda aşı çalışmaları başladı

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı Bulaşıcı Hastalıklar ve Çevre Çalışan Sağlığı Müdürlüğü tarafından okullarda 1 ve 8.sınıf öğrencilerine yönelik aşı çalışmalarına başlandı.

Çalışma ile ilgili bilgi veren İl Halk ve Sağlık Müdürü Dr. Muhsin Hayyam Elçi, il ve ilçelerdeki okullara yönelik aşı çalışmalarına hız verdiklerini belirtti.

Kış aylarında daha çok toplu yaşam alanlarının bulaşıcı hastalıklarda risk taşıdığını belirten Elçi şöyle dedi;

“Anasınıfı öğrencilerine(48-66 ay arası) Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak aşısı (KKK aşısı), İlkokul 1. sınıf öğrencilerine KKK (Daha Önce Ana Sınıfında Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak aşısı yapılmayan öğrencilere) ve DaBT-İPA ( Difteri, Aselüler Boğmaca, Tetanos, İnaktif Polio) aşısı ile Ortaokul 8.sınıf öğrencilerine Td (Difteri,Tetanos) aşısı Kurumumuza bağlı Toplum Sağlığı Merkezlerince oluşturulan aşı ekiplerince yapılmaya başlandı ”

Merkezin dışında Cizre Toplum Merkezi tarafından Cizre’deki okullarda aşı yapıldığını belirten Elçi, sağlık ekiplerinın tüm okulları tek tek dolaşarak öğrencileri aşılamak için belirli bir takvim doğrultusunda çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekledi.

(İLKHA)  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com