Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Şırnak'taki okullarda ağız diş taraması yapıldı

Şırnak'taki okullarda ağız diş taraması yapıldı

Şırnak İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından kent merkezi ve ilçelerde 1.sınıf öğrencileri ağız ve diş sağlığı taramasından geçirildi. .

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2015 Cumartesi 10:23
Şırnak'taki okullarda ağız diş taraması yapıldı

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından “18-24 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Etkinlikleri “ çerçevesinde ilkokul öğrencilerini ağzı ve diş sağlığı taramasından geçirdi.

Konu ile ilgili bilgi veren Halk Sağlığı Merkezi, Şırnak il merkezinde, ilçeler ve bağlı köylerde bu uygulamanın bir hafta boyunca süreceği aktarıldı.

İl Halk Müdürlüğünden alınan bilgilere göre,  başta Güçlükonak Toplum Sağlığı Merkezi olmak üzere diğer ilçelerdeki okullarda ağız ve diş taramasına başlandığı, anasınıfı ve 1. sınıf öğrencilerine flor vernik uygulaması yapılıp, okul öğrencilerinin ağız içi muayeneleri ile diş fırçalama ve ağız-diş sağlığı konularında bilgi verildiği belirtildi.

Flor vernik uygulamasında amacın, diş yapısını kuvvetlendirmek, çürüğe karşı direnç kazanılmasını sağlamak, diş minesini güçlendirmek, mevcut çürüklerin çürüme hızlarını azaltmak ve sağlıklı nesiller yetişmesini sağlamak olduğu belirtilerek, çocuklarda görülen ağız diş hastalıklarının, özellikle diş çürüklerinin okul başarısını ve çocuğun kendine güvenini olumsuz yönde etkilediği ifade edildi.  

(İLKHA)

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ŞANMED'ten ilk, bademcik ameliyatı...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com