Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Şırnak'ta 'Palyatif Bakım' birimi hizmete girdi

Şırnak'ta 'Palyatif Bakım' birimi hizmete girdi

​Şırnak Devlet Hastanesinde Palyatif bakım birimi hizmete girdi.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2015 Cuma 17:48
Şırnak'ta 'Palyatif Bakım' birimi hizmete girdi

İl Sağlık Müdürlüğü Şırnak Devlet Hastanesi Dahiliye bölümünde Palyatif (Yaşamı tehdit eden hastalıklar) birimi hizmet vermeye başladı.

Konu İle ilgili bilgi veren Şırnak İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Muhsin Hayyam Elçi, Sağlık alanında yaşam standartlarını yükseltmek için faaliyetlerin tüm hızıyla sürdüğünü belirtti.

Şırnak Devlet Hastanesi Dahiliye bölümünde Palyatif birimini hizmete açtıklarını belirten Elçi, “Hastanemizde bugün, bu hafta itibarıyla Dahiliye bölümünde artık Palyatif, yani kısacası yaşamı tehdit eden hastalıkları adı verdiğimiz yeni bir birim oluşturduk. Burada yaşamı tehdit eden hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkan sorunlarla karşılaşan hastalarda ağrı ve diğer sepromları erken tanımlamak ve değerlendirmek, bu kişilere aile bireylerine tıbbi, psikolojik, sosyal ve manevi destek vererek acılarını hafifletmeyi amaçlıyoruz. Yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla Müdürlüğümüz Sağlık Hizmetleri Şubesi tarafından Şırnak Devlet Hastanemizde 5, Cizre Devlet Hastanesinde 6 olmak üzere Palyatif Bakım merkezimiz halkımızın hizmetine girmiştir.” dedi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com