Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Şırnak'ta organ bağışı toplantısı yapıldı

Şırnak'ta organ bağışı toplantısı yapıldı

​Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organ bağışı için koordinasyon toplantısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2015 Çarşamba 16:12
Şırnak'ta organ bağışı toplantısı yapıldı

Şırnak İl Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından 3-9 Kasım  organ ve doku bağış haftası nedeniyle bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya Halk Sağlığı personelleri, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği personelleri katıldı.

Sunumu Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Gülşah Taşkın tarafından yapılan toplantıda, vatandaşlardan doku ve organ bağışı yapmak isteyenlere en etkin bir şekilde yardımcı olabilmek için nelerin yapılması gerektiği anlatıldı.

İslamiyet’in organ bağışına fetva verdiğini de hatırlatan Taşkın, “Hastanemize başvuran vatandaşlarımıza en etkin bir şekilde yardımcı olmak için ve en önemlisi başka canlara hayat vermek için elimizden geleni yapacağız. Şu an Türkiye’de binlerce insan doku ve organ bağışı bekliyor. Öldükten sonra o dokuların hiçbir yararı olmayacak ölü insana. Öyle ise ölmeden bağışlanan organlar başka bedende yaşayarak onun hayatını etkin bir şekilde devam etmesini sağlayacaktır. Herkesin bu bilgileri vatandaşlara ve bağış yapan kişilere anlatması gerekir.”

Taşkın son olarak kendilerine, “Hayata yeniden merhaba diyemezsiniz ama dedirtebilirsiniz. Organlarınızı toprağa gömmeyin, onlara Cennet’te değil burada ihtiyaç var.” sözlerini slogan olarak belirlediklerini söyledi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com