Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Şırnak'ta ilk kez kapalı damar ameliyatı

Şırnak'ta ilk kez kapalı damar ameliyatı

Şırnak'ta ilk kez kapalı damar ameliyatı gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2015 Salı 21:05
Şırnak'ta ilk kez kapalı damar ameliyatı

Kalp Damar Cerrahı Uzmanı İzzet Demir tarafından Şırnak Devlet Hastanesinde ilk kez kapalı damar ameliyatı gerçekleştirildi. Ameliyat sonrası hasta İzzet Demir sağlığına kavuştu.

Dr. Demir, hastanın damar tıkanıklığı ve yürüme zorluğu şikayeti ile kendilerine başvurduğunu belirterek hastanın başarılı bir operasyon geçirdiğini söyledi.

Hastanın ayağına 4 yıl önce Kuzey Irak’ta yapay damar takıldığını belirten Demir, “Hasta sol bacağında aşırı ağrılar ve yürüme zorluğu şikayeti ile bize başvurdu. Yapılan tetkiklerde hastada Femoralter orta kesiminde yaklaşık 5,6 santim damar tıkanıklığı mevcuttu.” dedi.

Şırnak’ta ilk kapalı damar ameliyatı gerçekleştirdiklerini belirten Demir,  Bizim yaptığımız bu operasyon Şırnak’ta ilk ameliyattır. Biz bu bacaktaki operasyonu cerrahi yöntem olmadan kapalı bir şekilde anjiyo gibi damarın içine girerek o kapalı sekmendeki trombüsü pıhtıyı aspreli çekip yerine bir balonla genişletme yapıp damarı normal haline döndürmeye çalıştık. Çok başarılı bir operasyon oldu. Ayağı ısındı hastamızın bacağındaki damarlar açıldı.” diye konuştu.

Hastanın tedavi sürecinin iyi geçtiğini ifade eden Demir, hastanın sağ ayağında da aynı problemin yaşandığını onu da iki ay sonra aynı ameliyatın yapılacağını sözlerine ekledi.

Hasta Serdar Erdem ise daha önce yürüme zorluğu çektiğini sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Erdem, şöyle konuştu: “Ben 4 yıl önce Irak’ta bir operasyon geçirdim. Ama ağrılarım hep vardı. İzzet Hoca’ya geldim. Yaptığı başarılı operasyon sonucu sol ayağımdaki şikayetlerim gün gün azalıyor. İnşallah sağ ayağım da yakında aynı tedavi ile iyileşir sağlığıma kavuşurum. Hocama minnet borçluyum.”

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com