Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Şırnak'ta çocuklar oyun parkına kavuşacak

Şırnak'ta çocuklar oyun parkına kavuşacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda ​Şırnak Yeşeren Gençlik Derneği, ildeki çocuklar için oyun parkları kuracak.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2015 Salı 17:48
Şırnak'ta çocuklar oyun parkına kavuşacak

Şırnak Yeşeren Gençlik Derneği İstanbul Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda ilde ihtiyaç duyulan yerlere çocuklar için oyun parkları kuracak.

Yeşeren Gençlik Derneği Başkanı Hatice Atan, yaklaşık 1 yıl önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a Şırnak’ta ki çocuklarının oyun alanı sıkıntısını dile getirdiğini, kendisinin de 8  oyun parkını Şırnak’a gönderdiğini söyledi.

Şırnak’taki oyun parkı alanını eksikliğini görerek böyle bir çalışma yaptıklarını ifade eden Atan şöyle dedi; “İstanbul Büyükşehir Belediye tarafından daha önce tarafımıza gönderilen 4 oyun parkını Şırnak’ta ihtiyacı olan çocukların sıkıntı çektiği yerlere kurduk. Bunlardan birini de Beytüşşebap’ın en ücra köylerinden birine kurduk. Oradaki çocuklar ilk defa oyun parkı gördüler, onların mutlukları yüzlerindeki tebessüme şahit olduk. Şimdi de İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ikinci bir partide 4 oyun parkı daha geldi. Bunları da daha çok köylerde oyun alanı sıkıntısını çeken ve daha önce hiç oyun parkı olmayan yerlere Yeşeren Gençlik Derneği olarak biz gidip kuracağız.”

Atan son olarak oyun parklarına sponsor olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a teşekkürlerini ederek, Şırnak için diğer belediyelerden de bu tür destekleri beklediklerini söyledi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com