Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şırnaklı seçmenler endişeli

Şırnaklı seçmenler endişeli

Şırnaklılar 1 Kasım'da halkın hür iradesi ile oy kullanması için seçim güvenliğinin şart olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2015 Cuma 10:56
Şırnaklı seçmenler endişeli

1 Kasım’da yapılacak genel seçimler öncesi konuşan Şırnak halkı ve Sivil Toplum Kuruluşları, halkın iradesinin sandığa tam olarak yansıması için gerekli güvenliğin sağlanarak sandıkların çok iyi korunması gerektiğine dikkat çekti.

Şırnak Nuh Eğitim Der Başkanı Nurettin Tatar, bölgenin genel durumu göz önünde göz önüne alındığında halkın hür iradesiyle baskı altında kalmadan oy kullanması gibi bir durumun görünmediğini söyledi.

Halkın kendi iradesiyle rahat bir şekilde oy kullanacağını sanmadığını ifade eden Tatar, “Mutlaka baskı uygulanacaktır. Çünkü bu örgütün mayasında bunlar vardır. Ama şu vardır eğer devlet, bütün sandıkların emniyetini alırsa sandıklardaki görevliler dışında kimse bulunmazsa, birilerinin gövde gösterisine izin verilmezse belki seçmenin özgür iradesi sandığa yansıyabilir.” dedi. 

Şırnak esnafından Ramazan Ertaş ise, PKK’nin sözde özerklik adı altında hendek kazıp barikat kurduğu bazı mahallelerde özgür irade ile oy kullanılamayacağını belirtti. Ertaş, halkın özgür iradesinin sandığa yansıyabilmesi için tüm mahalle ve sokaklarda sandık güvenliğinin sağlanması gerektiğini ifade etti.  

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şehit Muhammet Fatih Safitürk'ün ismi Akçakale’de yaşayacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com