Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şırnak Valisi kentin kanaat önderleriyle bir araya geldi

Şırnak Valisi kentin kanaat önderleriyle bir araya geldi

Şırnak Valilisi şehrin kanaat önderleri ve aşiret reisleri ile yemekte bir arya geldi.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2015 Çarşamba 20:28
Şırnak Valisi kentin kanaat önderleriyle bir araya geldi

Şırnak ve ilçelerinde bulunan kanaat önderleri ve aşiret reisleri ile bir araya geldiği yemekte konuşan Valisi Ali İhsan Su, huzur ve istikrar olduğu zaman ülkelerin gelişebileceğini söyledi.

Vali Su, kanaat önderleri ve aşiret reislerine hitaben yaptığı konuşmada, PKK’nin bölge halkına yapılan hizmeti, yatırımları engellemeye çalıştığına dikkat çekti.

PKK’nin yol yapan araçları ve okulları yaktığını, elektrik direklerini patlattığını ve sağlık çalışanlarını kaçırdığını hatırlatan Vali Su, PKK’nin halkın huzurunu ve refahını, hayatının kolaylaşmasını istemediğini ifade etti.

Vali Su, “Yol yapıyoruz, yol yapan müteahhidin araçlarını yakıyor. Bu yol vatandaşların hizmeti için yapılıyor. Yeni Cizre-Şırnak Karayolunu bu yıl hizmete açacaktık, araçları yaktılar. İstemiyorlar ki vatandaş burada huzurlu olsun, rahat etsin. Van-Şırnak Karayolunu da aynı şekilde engellediler. Elektrik direklerini patlatıyor, vatandaşın elektrik almasını önlüyor, öğretmen kaçırıyor, okul yakıyor, eğitim almasını engelliyor. Ambulans kaçırıyor, sağlık personelini tehdit ediyor.” dedi.

Şırnak Valisi Ali İhsan Su, yaklaşık 400 kanaat önderi ve aşiret reisinin katıldığı yemekte, bütün gayelerinin bölge insanının yaşam standardını yükseltmek olduğunu vurguladı.  

(İLKHA) 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Haliliye Kaymakamı Yılmaz, Süleymaniyelileri dinledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com