Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Şirketlere internet sitesi zorunluluğu

Şirketlere internet sitesi zorunluluğu

Yeni Türk Ticaret Kanunu ile şirketlere internet sitesi kurma zorunluluğu getirildi, kanuna uymayanlara para ve hapis cezası verilecek.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2011 Pazartesi 11:33
Şirketlere internet sitesi zorunluluğu
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aynur Yongalık, Yeni Türk Ticaret Kanunu ile şirketlere internet sitesi kurma zorunluluğu getirildiğini söyledi. Yongalık, internet sitesine konulması gereken bilgilerin konulmaması ya da içeriğin usulüne göre koyulmaması halinde şirket yöneticilerinin para ve hapis cezası ile karşı karşıya kalacağı uyarısında bulundu.

Seyhan Oteli'nde Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Ertekin moderatörlüğünde 'Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun Şirketler Hukukuna Getirdiği Değişiklikler' konulu konferans düzenlendi. Konferansta Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aynur Yongalık, 'Ticaret Kanunu Açısından Sermaye Şirketlerine Genel Bir Bakış' konulu bir sunum yaptı.

Yeni kanunda, 210 yeni madde bulunduğuna dikkati çeken Prof. Yongalık, söz konusu yasayla birlikte şirketlere internet sitesi kurma zorunluluğu getirildiğinin altını çizdi. 1.7.2013 tarihinden itibaren bu maddenin yürürlüğe gireceğini belirten Prof. Yongalık, internet sitelerinde şirket ortakları, üçüncü kişileri ilgilendiren bütün bilgilerin, şirket yöneticilerine ödenen bütün paraların, temsil ve seyahat giderlerinin, tazminatların, sigorta primleri gibi ödemelerin de yer almak zorunda olduğunu kaydetti.

Bu bilgilerin, internet sitelerinde yer almaması halinde herhangi bir internet kullanıcısının şirket aleyhine dava açabileceğini dile getiren Prof. Yongalık, bu durumda şirketin yönetim kurulu üyelerinin, müdürlerin ve yönetici olan komandite ortakların 6 aya kadar hapis ve 300 güne kadar adli para cezası ile internet sitesine konulması gereken içeriği usulüne göre koymama durumunda ise 3 aya kadar hapis ve 100 güne kadar adli para cezası ile cezalandırılabileceklerini ifade etti. Yongalık, yasadaki bu düzenlemenin mevcut haliyle sakıncalar içerdiğini sözlerine ekledi.

Konferansın ardından, Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Sönmez ve yönetim kurulu üyeleri, öğretim üyelerine TEMA Ormanı'na dikilen 5'er adet fidanı simgeleyen teşekkür belgesi takdim etti. Konferansa, Doğu Akdeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DASİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Onatça, Adana Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ahmet Coşar ve çok sayıda davetli katıldı. Dünya Bülteni

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türkiye Harekete Geçti: Uzay Ajansı’nı Başbakanlık kuracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com