Advert
Advert
Advert

Sınıfı Bastı, Öğrenciler sıra dayağı çekti

Sınıfı Bastı, Öğrenciler sıra dayağı çekti
Sınıfı Bastı, Öğrenciler sıra dayağı çekti

Şanlıurfa’da arkadaşları tarafından dövülen öğrenci, olayı babasına şikayet edince öfkeli baba yakınlarını alarak okulu bastı. Sınıfa girip çocukları sıra dayağına çeken veli, 2 öğrenciyi de bıçakladı.

Olay öğle saatlerinde Şanlıurfa’nın Eyyübiye semtindeki Bilim İlköğretim okulunda meydana geldi. İddiaya göre Nurcan Türsoy’un öğretmenliğini yaptığı 45 kişilik 5 G sınıfına gelen elleri sopalı ve bıçaklı 9 kişi öğretmene küfür ve tehdit ederek dışarı çıkarttı. Öğrencileri sıra dayağına çeken, şahıslar bir öğrencinin boynuna bıçak dayayarak tehdit etti. Bir öğrenciyi ayağından bıçaklayan ve sınıftaki diğer öğrencilere dayak atan öfkeli şahıslar Bir daha yeğenlerine karışırlarsa daha kötü şeyler yapacakları yönünde tehditler savurdu.

Öğrencilerin korkudan ağlayıp bağırmaları üzerine diğer öğretmen ve idareciler 5 G sınıfına gelerek öğrencileri sakinleştirirken, şahısları da sınıftan çıkarttı. Olayı haber alan öğrenci velileri ise okula akın ederek çocuklarını sınıftan aldı.

Olayı gören öğrenciler çok korktuklarını dile getirdi. Aynı sınıfta öğrenim gören 10 yaşındaki Mehmet Emin K. ellerinde bıçak ve sopa bulunan 9 kişinin sınıfa girdiklerini ve herkese dayak attıklarını dile getirirken, diğer bir öğrenci Nuh G. ise 15 gün öncede beden eğitimi öğretmenin dövüldüğünü ifade ederek “2 çocuk kavga etti, dövülen çocuk gidip amcasını çağırdı. Amcası da arkadaşlarıyla gelerek bizi dövdü.” diye konuştu.

Olay yerine gelen Polis okuldan çıkmak üzere olan 6 şahsı gözaltına alırken, 3 kişinin yakalanması için çalışmalara başladı. Gözaltına alınan şahıslar sorgulanmak üzere Eyyübiye Polis Merkezine götürüldü.

Polis ekipleri güvenlik amacıyla okulun bahçesinde beklerken, Polis okuldaki güvenlik kayıtlarını incelemeye aldı.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 

Cafesiyaset

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü