Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Simental cinsi damızlık boğa dağıtımı yapıldı

Simental cinsi damızlık boğa dağıtımı yapıldı

Bingöl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı desteğiyle Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamında Bingöl'de 40 adet damızlık boğa dağıtımı yapıldı.

Giriş Tarihi: 9 Eylül 2015 Çarşamba 04:33
Simental cinsi damızlık boğa dağıtımı yapıldı

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Düzağaç Kampusunda gerçekleşen 40 adet damızlık boğa dağıtım törenine, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Yıldırım, Bingöl Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Doğan Koç, Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Vekili Halit Yüksel ve müracaatta bulunan hayvan yetiştiricileri katıldı.

Törende, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı desteğiyle yürütülen GAP-DAP-KOP ve DOKAP Projeleri kapsamında yüzde 80 hibeli 40 adet Simental cinsi damızlık boğalar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Bingöl Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından, Şanlıurfa Ceylanpınar Tarım İşletmesi’nden seçilerek getirilip, müracaatta bulunan çiftçilere dağıtıldı.

Kura çekimiyle dağıtıldı

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Yıldırım, Bingöl Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Doğan Koç, Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Vekili Halit Yüksel tarafından, müracaatta bulunan hayvan yetiştiricileri huzurunda, kulak küpe numaralarının kuraları çekilerek hak sahiplerine dağıtımı yapıldı.

(İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com