Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Silvan'da mağdurların yaraları sarılıyor

Silvan'da mağdurların yaraları sarılıyor

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde çatışmalı ortamda mağdur edilen halkın mağduriyeti giderilmeye çalışılıyor.

Giriş Tarihi: 20 Kasım 2015 Cuma 11:27
Silvan'da mağdurların yaraları sarılıyor

Silvan’da; Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde kazılan hendeklerin kapatılması sırasında meydana gelen çatışmalar ve hendeklerin çevresine tuzaklanan patlayıcıların patlaması sonucu çevrede bulunan halkın mağduriyetin giderilmesi için Silvan Kaymakamlığı tarafından Zarar Tespit Komisyonları kuruldu.

Çatışmalar sonucunda; Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde zarar gören 24 adet elektrik trafosundan 21 adet elektrik trafosunun onarımı tamamlanırken 3 mahallenin tamamına elektrik ve DİSKİ tarafından da içme suyu verildi.

Acil ihtiyaçların karşılanması amacıyla Silvan Kaymakamlığına tahsis edilen 300 bin TL ödenekten, evleri hafif hasar gören 81 kişiye 180 bin TL ödeme yapıldı.

Bunun yanı sıra Silvan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından, temel ihtiyaçların karşılanması amacıyla, bu mahallelerde yaşayan 697 aileye 174 bin 250 TL para yardımı yapıldı. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com