Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Silvan'da kadınlara 'Peygambere bağlılık' anlatıldı

Silvan'da kadınlara 'Peygambere bağlılık' anlatıldı

​Diyarbakır'ın Silvan İlçe Müftülüğü tarafından kadınlara yönelik "Hz. Muhammed'i Anma ve Peygamber'e Bağlılık" programı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2015 Perşembe 11:36
Silvan'da kadınlara 'Peygambere bağlılık' anlatıldı

Silvan Müftülüğü tarafından kadınlara yönelik “Hz. Muhammed'i Anma ve Peygamber'e Bağlılık” programında konuşan ilçe müftüsü Hüseyin Özdemir, Peygamberimize gösterilen saygının nedenleri ve kökenleri üzerinde düşünülmesi gerektiğini ifade etti.

Silvan Kültür Merkezinde düzenlenen programa yoğun ilgi dikkat çekerken kimileri program boyunca ayakta kaldı.

Kur'an Kursu öğreticilerinden Hatice Baran’ın Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra Silvan İlçe Müftüsü Hüseyin Özdemir kürsüye gelerek salondakilere hitap etti.

Millet olarak İslam'a bağlı olan insanımızın, Hz. Muhammed’e sevgisini bulunduğu her ortamda gösterdiğini söyleyen Özdemir dilimize, elimize, duygularımıza yansıyan bu sevginin iyi bir anma aracı olduğunu fakat hepimizin bunun ötesine geçerek Peygamberimize gösterilen saygının nedenleri ve kökenleri üzerinde düşünmesi gerektiğini ifade etti. 

Özdemir, Peygamberimizi anmadan daha önemli olan hususun O'nu anlamak olduğunun söyledi. Peygamber'in müzekki (eğitmen), muallim (öğretmen), beşir (müjdeleyici) ve nezir (uyarıcı) özellikleri üzerinde duran Müftü Özdemir, bütün bu özellikleriyle Hz. Muhammed’in en kötü durumda bulunan bir toplumu yeryüzünün gıptayla bakılan ve izlenen örnek bir nesli haline getirişini somut örnekler etrafında anlattı. 

Müftü Özdemir, konuşmasının sonunda,  “Bugünün Müslümanları O örnek şahsiyetin, insan hidayetine odaklı ve dışlayıcı olmayan, kucaklayıcı yönünü dikkate alarak hareket etmeleri başarı için vazgeçilmezdir. Peygambere olan sevginin Allah sevgisiyle birlikte anlaşılması, maddi ve manevi olarak hayatımızda bulunan hiçbir şeyin bu iki sevgi ve bu uğurda gösterilen çabanın önüne geçmemesi gerekir.” diyerek ayetler, hadisler ve yaşanmışlardan örnekler verdi.

Silvan Kur'an Kursları İlahi Grubunun seslendirdiği birbirinden güzel ilahilerin ardından Kur'an Kursu öğreticilerinden Müncide Medeni tarafından katılımcılara kısa bir sohbet yapıldı. 

Programa dağıtılan ikramın ardından sona erdi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Evlilik programlarındaki rezalet gündemden düşmüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com