Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Silahlara İlk Veda Yapıldı

Silahlara İlk Veda Yapıldı

Öcalan'ın PKK'ya silah bırakma çağrısı sonrası silahsızlanmaya giden bazı adımlar atılmaya başlandı.

Giriş Tarihi: 13 Mart 2015 Cuma 07:55
Silahlara İlk Veda Yapıldı

Bakanlar Kurulu'nda da ele alınan raporlara göre sahada şu hareketlilik yaşanıyor:

- SİLAHLARA İLK VEDA: PKK, çatışma dönemi için planladığı "serhildan"da kullanmak amacıyla şehirlere taşıdığı hafif silahları toplamaya başladı. Şehir merkezlerinde kullanılan, bazı silah depoları kapatıldı, bir kısım mühimmat ülke dışına çıkarıldı. Kırsalda da, dağlık alanlarda ve sınıra yakın bölgelerdeki ağır silahların da sınır dışına taşınmaya başladığı öğrenildi.

- GENÇLİK HAREKETİ DİZGİNLENDİ: YDG-H, PKK'nın gençlik hareketi eylemlerine son verdi. Molotof atma, yol kesme, haraç toplama gibi eylemleri büyük ölçüde bitirildi. Yakın zamanda yapılan bazı eylemlerin ise öncekilere göre çok daha küçük ve şiddet açısından daha zararsız olduğu kaydedildi.

- HENDEKLER KAPANDI: Polisi engellemek için yapılan hendek kazma eylemlerine son verildi. Açılan hendekler günlük yaşamı olumsuz etkilenen vatandaşın tepkisiyle de kapatıldı.

Kaynak : Sabah

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com