Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi SIKINTILARIN TEMELİNDE KAYIT DIŞI KULLANIM YATIYOR

SIKINTILARIN TEMELİNDE KAYIT DIŞI KULLANIM YATIYOR

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2011 Perşembe 16:52
SIKINTILARIN TEMELİNDE KAYIT DIŞI KULLANIM YATIYOR

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Sulama Birliklerinin Sahasında; Tarımsal Amaçlı Kuyuların Durumu ve bunların İşletilmesi konusunda bir toplantı gerçekleştirdi.

DSİ XV. Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan toplantıya Vali Güvenç’in yanı sıra, Harran Kaymakamı Serkan Keçeli, Akçakale Kaymakamı Şefik Aygöl, Ceylanpınar Kaymakamı İlker Özcan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, DSİ XV. Bölge Müdürü Sait Umucu, TEDAŞ Müdürü Mehmet Rafet Yüksek ve İl Jandarma Komutanı Emin Dursun ile Sulama Birlik Başkanları katıldı.Toplantıda sulama birlik başkanlarının sıkıntılarıyla, toplantıya katılan ilgili kurumları yaptığı çalışmaları dinleyerek not alan Vali Celalettin Güvenç toplantının sonunda yaptığı açıklamasında, “Elimizdeki bütün verileri inceledik, tarafları da dinledik. Çözülmesi gereken sıkıntılar bunlar” dedi.

 

Özellikle enerji sıkıntısının toplantıda öne çıktığını aktaran Vali Güvenç,  “Özellikle sanayi bölgesinde her 10 dakikada bir elektrik kesintisi olmakta bu sorunun temel sebepleri arasında kayıt dışı elektrik kullanımı yatmaktadır. Yeni kuyuları ilgili birimlerin haberleri olmadan açmayın. Var olan kaçak kuyuların da kayıt dışından çıkarılıp, abonelik işlemleri bir an önce yapalım. Şanlıurfa kaçak kullanım ile gündeme gelmemeli” dedi.

 

Sıkıntıların bir an önce çözülebilmesi için her iki tarafından da çaba harcaması gerektiğini belirten Vali Güvenç, yetkili birimlerin üzerlerine düşen görevi yerine getireceğini ve kendisinin de bunun takipçisi olacağını söyledi.

 

Bu arada toplantıda DSİ XV. Bölge Müdürü Sait Umucu, bir sunum yaparak sulamayla ilgili mevcut durum hakkında bilgi verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com