Advert
Advert
Advert

SIKINTILARIN TEMELİNDE KAYIT DIŞI KULLANIM YATIYOR

SIKINTILARIN TEMELİNDE KAYIT DIŞI KULLANIM YATIYOR
SIKINTILARIN TEMELİNDE KAYIT DIŞI KULLANIM YATIYOR

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Sulama Birliklerinin Sahasında; Tarımsal Amaçlı Kuyuların Durumu ve bunların İşletilmesi konusunda bir toplantı gerçekleştirdi.

DSİ XV. Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan toplantıya Vali Güvenç’in yanı sıra, Harran Kaymakamı Serkan Keçeli, Akçakale Kaymakamı Şefik Aygöl, Ceylanpınar Kaymakamı İlker Özcan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, DSİ XV. Bölge Müdürü Sait Umucu, TEDAŞ Müdürü Mehmet Rafet Yüksek ve İl Jandarma Komutanı Emin Dursun ile Sulama Birlik Başkanları katıldı.Toplantıda sulama birlik başkanlarının sıkıntılarıyla, toplantıya katılan ilgili kurumları yaptığı çalışmaları dinleyerek not alan Vali Celalettin Güvenç toplantının sonunda yaptığı açıklamasında, “Elimizdeki bütün verileri inceledik, tarafları da dinledik. Çözülmesi gereken sıkıntılar bunlar” dedi.

 

Özellikle enerji sıkıntısının toplantıda öne çıktığını aktaran Vali Güvenç,  “Özellikle sanayi bölgesinde her 10 dakikada bir elektrik kesintisi olmakta bu sorunun temel sebepleri arasında kayıt dışı elektrik kullanımı yatmaktadır. Yeni kuyuları ilgili birimlerin haberleri olmadan açmayın. Var olan kaçak kuyuların da kayıt dışından çıkarılıp, abonelik işlemleri bir an önce yapalım. Şanlıurfa kaçak kullanım ile gündeme gelmemeli” dedi.

 

Sıkıntıların bir an önce çözülebilmesi için her iki tarafından da çaba harcaması gerektiğini belirten Vali Güvenç, yetkili birimlerin üzerlerine düşen görevi yerine getireceğini ve kendisinin de bunun takipçisi olacağını söyledi.

 

Bu arada toplantıda DSİ XV. Bölge Müdürü Sait Umucu, bir sunum yaparak sulamayla ilgili mevcut durum hakkında bilgi verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle