Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Siirt'teki mültecilere yardım dağıtıldı

Siirt'teki mültecilere yardım dağıtıldı

8 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü nedeniyle Siirt Kızılay Şube Müdürlüğü tarafından Siirt'te bulunan mülteciler ziyaret edilerek, gıda, giyim ve çeşitli ayni yardımlar yapıldı.

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2015 Salı 10:36
Siirt'teki mültecilere yardım dağıtıldı

Uluslararası Göçmenler Günü münasebetiyle Siirt Valiliği koordinesinde düzenlenen ziyaret ve yardım programına, Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın, Siirt Kızılay Şube Başkanı Yener Tanık İl Göç İdaresi Müdürü Abdullah Kaplan, Göç İdaresi ve Kızılay çalışanları katıldı.

Vali Yardımcısı Taşkın Başkanlığındaki heyet, Ülkelerinde yaşanan savaş nedeniyle ülkemize ve bir kısmı da Siirt’e sığınan Suriyeli, Afganlı ve Irak’tan gelen mülteciler ziyaret edilerek, gıda, giyim ve çeşitli ayni yardımlarda bulunuldu. Çocuklara da çikolata ve çeşitli oyuncaklar dağıtılarak, sevindirildi.

Göçmenlerin yaşamları ve sorunları konusunda bir farkındalık oluşturma amacıyla Uluslararası Göçmenler Günü’nün kutlandığını kaydeden Vali Yardımcısı Taşkın, ilimizde bulunan mültecilere bütçe imkânlarımız dâhilinde Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Kızılay gibi yardım kuruluşları ile Hayırsever vatandaşlarımızın da katkıları ile çeşitli yardımlar yapıldığını  söyledi.

Siirt Kızılay Başkanı Yener Tanık ise, Valilikle işbirliği içinde Mülteciler başta olmak üzere, ihtiyaç sahibi ailelere yardımların devam edeceğini belirtti. (İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şehit Muhammet Fatih Safitürk'ün ismi Akçakale’de yaşayacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com