Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Siirt'te trafik güvenliği toplantısı yapıldı

Siirt'te trafik güvenliği toplantısı yapıldı

​Siirt'te "Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı" toplantısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2015 Perşembe 11:44
Siirt'te trafik güvenliği toplantısı yapıldı

Siirt Valiliği toplantı salonunda düzenlenen Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı toplantısına Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın’ın yanı sıra kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan kurul üyeleri katıldı.

Toplantıda, Trafik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan sunumda eylem planın tüm yönleri masaya yatırıldı.

Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın burada yaptığı konuşmada,  “Siirt’te yaşanan Trafik sorunlarına çözüm üretme ve trafik kazalarının önlenmesine ilişkin kararları görüşmek için toplandıklarını ifade etti. Taşkın,  “Trafik kazalarını azaltmak, katılımcı kuruluşların katkı ve destekleriyle yeni tedbirler alınmasını sağlamak amacıyla Trafik eylem planında sorumlu kuruluşların daha etkin rol almasını sağlayacak tedbirlerin eylem planında yer alacak.” dedi.

Toplantıda, trafik güvenliğine yönelik Siirt’te yapılan denetim, eğitim faaliyetleri, kaza istatistikleri, trafikte sürücülerin en önemli kaza nedenlerinden olan aşırı hız, alkollü araç kullanma, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve seyir halinde cep telefonu ile görüşme ihlallerini yapmamaları, alınan tüm tedbirlere rağmen oluşan trafik kazalarında ölüm ve yaralanmaları en aza indiren emniyet kemeri takma ile kask kullanma alışkanlığının vatandaşlar tarafından benimsenmesinin önemine vurgu yapıldı.

Toplantı soru-cevap ve önerilerin sunulması ile sona erdi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com