Advert
Advert
Advert

Siirt'te Temel İlk Yardım Eğitimi verildi

Siirt Kamu Hastaneler Birliği Genel sekreterliği personeline Temel İlk Yardım eğitimi verildi.

Siirt'te Temel İlk Yardım Eğitimi verildi
Siirt'te Temel İlk Yardım Eğitimi verildi

Kamu Hastaneler Birliği Genel sekreterliği personellerine Mali Hizmetler Başkanı ve Kızılay Şube Başkanı Yener Tanık tarafından Temel İlk Yardım eğitimi verildi.

Genel Sekreterlik personellerine Kızılay Şube Başkanı Yener Tanık tarafından kalp masajı, suni solunum gibi uygulamalar, cansız manken üzerinde gerçekleştirildi.

Kamu Hastaneler Birliği Genel sekreteri Fikret Can, ''Hayatın içerisinde kazalarla, afetlerle her an karşı karşıya kalabiliyoruz. Yaşanan afetlerde arama- kurtarma faaliyetleri ve doğru yapılan ilk yardım müdahalesi hayat kurtarıcıdır. Biz sağlık personeli olarak biliyoruz ki, her şey için geç olmadan doğru yapılan ilk müdahale ile, pek çok hayat kurtarılmıştır.”dedi

 Bilinçli ilk yardım uygulamasının önemine dikkat çeken Can, “Biz de sağlık personeli dışındaki çalışanlarımıza hem iş yaralanmalarında, hem de hayatın içerisinde yaşanabilecek kazalar ve afetlerde mağdur olan kişilere yönelik, doğru ilk müdahalenin yapılabilmesi adına eğitim programları düzenliyoruz.” ifadelerini kulandı. (Muhammed Dayan İLKHA)
 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan sert açıklama:
Erdoğan'dan sert açıklama: "Racon kesilecekse bizzat ben keserim!"
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu