Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Siirt'te Temel İlk Yardım Eğitimi verildi

Siirt'te Temel İlk Yardım Eğitimi verildi

Siirt Kamu Hastaneler Birliği Genel sekreterliği personeline Temel İlk Yardım eğitimi verildi.

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2015 Çarşamba 12:40
Siirt'te Temel İlk Yardım Eğitimi verildi

Kamu Hastaneler Birliği Genel sekreterliği personellerine Mali Hizmetler Başkanı ve Kızılay Şube Başkanı Yener Tanık tarafından Temel İlk Yardım eğitimi verildi.

Genel Sekreterlik personellerine Kızılay Şube Başkanı Yener Tanık tarafından kalp masajı, suni solunum gibi uygulamalar, cansız manken üzerinde gerçekleştirildi.

Kamu Hastaneler Birliği Genel sekreteri Fikret Can, ''Hayatın içerisinde kazalarla, afetlerle her an karşı karşıya kalabiliyoruz. Yaşanan afetlerde arama- kurtarma faaliyetleri ve doğru yapılan ilk yardım müdahalesi hayat kurtarıcıdır. Biz sağlık personeli olarak biliyoruz ki, her şey için geç olmadan doğru yapılan ilk müdahale ile, pek çok hayat kurtarılmıştır.”dedi

 Bilinçli ilk yardım uygulamasının önemine dikkat çeken Can, “Biz de sağlık personeli dışındaki çalışanlarımıza hem iş yaralanmalarında, hem de hayatın içerisinde yaşanabilecek kazalar ve afetlerde mağdur olan kişilere yönelik, doğru ilk müdahalenin yapılabilmesi adına eğitim programları düzenliyoruz.” ifadelerini kulandı. (Muhammed Dayan İLKHA)
 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com