Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Siirt'te 'Tekstilkent projesi' Hayata Geçiyor

Siirt'te 'Tekstilkent projesi' Hayata Geçiyor

Siirt'te Dicle Kalkına Ajansının desteğiyle 'TekstilKent Projesi' hayata geçiriliyor.

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2015 Salı 12:00
Siirt'te 'Tekstilkent projesi' Hayata Geçiyor

Siirt yatırım Destek Ofisinin hazırladığı ve 800 kişiye istihdam sağlayacak olan ‘Siirt TekstilKent Projesi’ imza töreni gerçekleştirildi.

İki yıl içerisinde bitirilmesi planlanan Tekstilkent’te, bu alanda faaliyet gösteren firmalara belirli bölümler verilerek, tahsis edilecek. Böylelikle sabit yatırım gerekmeden firmalar faaliyetlerini sürdürebilecekler.

Siirt Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Ömer Faruk Mergen, proje hakkında sunum yaparak, bilgi verdi.

İmza töreninde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Siirt’te yapılan projeler hakkında bilgiler verdi.

Tekstilkent projesinin geçen yıldan beri kamuoyunda sık sık gündeme geldiğini hatırlatan Vali Tutulmaz, “Geçen hafta Mardin ilinde düzenlenen Dika yönetim kurulu toplantısında proje onaylandı. İlimizde Organize Sanayi Bölgesinde yer tahsisi yapılan Tekstilkent projesinin ilimizdeki istihdam sorununa önemli bir katkı sunmakla birlikte, gelişmekte olan illerde bu tür projeler kalkınma lokomotifi görevini görürler. Kalkınma ajansının desteklediği bu projeye Siirt İl Özel İdaresi yüzde 25 lik bir payla paydaş kuruluş olup, inşallah bundan hep birlikte verim alacağız.” dedi.

Bölgenin kalkınma lokomotifi konumundaki Dicle Kalkınma Ajansından, nüfus oranına göre en fazla proje üreten ve en çok faydalanan il konumunda olduklarını ifade eden Vali Tutulmaz, “DİKA kaynaklarından Siirt ilimizin Turizm gelişimine katkı sunacak Taşbaşı (Rasıl hacar) projesi 7 Ocak’ta ihaleye çıkılacaktır. Ayriyeten Siirt ilimizde özdeşleşen Tarihi Siirt çarşısı projesi devam etmekte, öte yandan Kezer mesire alanı içerisinde ‘Şehr-i Park’ projemiz tüm hızıyla devam etmektedir.”şeklinde konuştu.

Daha sonra tekstil kente ilişkin protokol, Vali Tutulmaz ve Genel Sekreter Altındağ tarafından imzalandı.(Muhammed Dayan - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Teknokentlere Geçişlerde Akademik Başarı Söyleşisi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com