Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Siirt'te öğrencilere 'Kardeşlik' semineri verildi

Siirt'te öğrencilere 'Kardeşlik' semineri verildi

Siirt'te üniversite öğrencilerine yönelik 'Kardeşlik' konulu seminer verildi.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2015 Salı 16:44
Siirt'te öğrencilere 'Kardeşlik' semineri verildi

Siirt’te Mustazaflar Cemiyeti tarafından üniversite öğrencilerine yönelik ‘Kardeşlik’ konulu seminer verildi.

Cemiyetin binasında verilen seminere konuşmacı olarak Eğitimci Habib akdoğan katıldı.

Müslümanların, kardeşlerini kendisinden aşağı görmemesi gerektiğini Akdoğan, “Kendisi için istediğini Müslüman din kardeşi için de istemedikçe gerçek iman etmiş olmayacağını söyleyen kardeşlik temelini tesis eden bir peygamberin ümmetiyiz. Bizler haset etmekten, kin ve nefret duygularından arındığımızda, Allah için birbirimizi sevdiğimizde ancak gerçek manada kardeş oluruz.” dedi.

Din kardeşliğinden daha güçlü bir bağın olmadığını vurgulayan Akdoğan, “Bugün bizler burada toplanmışız belki dilimiz ayrı belki ırkımız veya memleketimiz ayrı olabilir. Bizi bugün bir araya getiren İslam kardeşliği değil mi? bunun için bizler Allah için birbirimizi sevmeliyiz.” diye konuştu.

Bugün batı medeniyetinin modern dünyası, toplum dayanışması dediği ve aradığı oluşumu Peygamberimiz 14 asır önce tesis etmiştir.” diyen Akdoğan, “Bugün bakıyoruz, modern dünyanın, toplum dayanışması diye adlandırdıkları dayanışmayı ve bir türlü inşa edemedikleri dayanışmayı Hz. Peygamber, kıyamete kadar yaşayacak olan ümmetine örnek olmak üzere muahat (kardeşlik) uygulamasıyla, daha ilk İslâm toplumunda gerçekleştirmiştir. Bu sebeple Müslümanlar, kardeşliği Kitap ve Sünnet ile ilan edilmiş ve Medine İslâm toplumuyla o kardeşliği yaşamaya başlamış bir ümmettir.” ifadelerini kullandı.

Seminer, çiğköfte ikramı ile seslendiren ilahilerin ardından sona erdi. (Muhammed dayan - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şehit Muhammet Fatih Safitürk'ün ismi Akçakale’de yaşayacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com