Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Siirt'te ''Minik 112 Projesi'' eğitimi verildi

Siirt'te ''Minik 112 Projesi'' eğitimi verildi

Siirt İl Sağlık Müdürlüğünce başlatılan Minik 112 Projesi ile Acil çağrı eğitimi okullarda verilmeye başlandı.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2015 Cuma 13:08
Siirt'te ''Minik 112 Projesi'' eğitimi verildi

Sağlık Hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin artırılmasına yönelik "112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi" konularında toplumsal farkındalığın artırılması amacıyla medya kampanyası İl Sağlık Müdürlüğünce başlatılan 112 Acil çağrı eğitimi okullarda verilmeye başlandı.

Siirt 112 tarafından ''Minik 112 Projesi '' kapsamında İlköğretim çağındaki öğrencilerin 112 Acil ve Ambulans sistemleri konusunda duyarlılıklarını, bilgi seviyelerini arttırmak, kaza, hastalık, yaralanma durumlarında 112’ye nasıl ulaşacakları kavramının öğretilmesi ve 112 Acil Yardım Bilincinin oluşturulması amacı ile İlkokul öğrencilerine eğitim sunumu ve 112 tanıtımı gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde Siirt İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında öğrencilere “Acil durumlarda nasıl hareket edilmelidir? 112 ne zaman aranmalıdır? Hangi bilgiler verilmelidir? 112 acil hattı neden gereksiz yere meşgul edilmemelidir?  112 acil hattı arandığında nasıl konuşulmalıdır? Temel İlkyardım Uygulamaları” gibi konuların öğrencilere anlatıldığı sunumun ardından ambulans tanıtımı yapılarak öğrencilerin bilgileri verildi.

Öğrencilere slayt gösterimi eşliğinde verilen eğitimin ardından okul bahçesinde bekletilen ambulans ve ekipmanlar da tanıtıldı. (Muhammed Dayan - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com