Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Siirt'te halka Aşure dağıtıldı

Siirt'te halka Aşure dağıtıldı

Siirt'in Baykan ilçesi Kaymakamlığı tarafından düzenlenen etkinlikte halka Aşure dağıtıldı.

Giriş Tarihi: 20 Ekim 2015 Salı 18:40
Siirt'te halka Aşure dağıtıldı

Baykan’da Kaymakamlık tarafından Baykan Merkez Camii avlusunda aşure etkinliği düzenlendi. Aşure etkinliğine Vali Mustafa Tutulmaz, İl Müftüsü Faruk Arvas ve halk katıldı.

Etkinlikte konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, bu tür etkinliklerin toplumda birlik ve beraberlik duygusunu geliştirdiğini ve ortak paydada buluşabilmeyi sağladığını ifade etti.

Vali Tutulmaz, “Birlikte yaşamaya, kardeşliğe ve hoşgörüye çok ihtiyaç hissettiğimiz bu günlerde, kardeşlik binasını ayakta tutmak için aramıza nifak tohumları ekmeye çalışanlara fırsat vermeyelim.   Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Arnavut’uyla, bu aziz milletimiz bin yıldır bu coğrafyada dostluk, kardeşlik, barış ve huzur havası içinde yaşamaktadır ve yaşamaya da devam edecektir. Tüm farklılıklarımızı zenginlik olarak görüyoruz. Aşure günleri de, mayasını bu kültürden alan barışın kardeşliğin, huzurun sembolüdür.” dedi.

İl Müftüsü Faruk Arvas’ ın yaptığı duanın ardından, Aşure kazanlarının başına geçen Vali Mustafa Tutulmaz’ın halka aşure dağıtmasıyla etkinlik sona erdi. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com