Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Siirt'te Hac ve Umre semineri verildi

Siirt'te Hac ve Umre semineri verildi

SİİRT - İnzar Hac ve Umre Organizasyonu Batman Temsilcisi Halil Gergin, Siirt'te Hac ve Umre adaylarına seminer verdi.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2016 Perşembe 09:40
Siirt'te Hac ve Umre semineri verildi

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan seminerde katılımcılara, İnzar Hac ve Umre Organizasyonu Batman Temsilcisi Halil Gergin tarafından bilgilendirme semineri verildi.

Umreye gidecek olan Müslümanlara önemli hatırlatmalarda bulunan Halil Gergin, katılımcılara tavsiyelerinde bulundu.

Haccın İslam’ın temel şartlarından olduğunu ifade eden Gergin, “İslam’ın temel şartlarından biridir. Bu ibadeti gücü yeten Müslüman’ın mümkün derecede yerine getirmesi gerekir. Hac ibadeti farz olan ibadetlerdendir.” dedi.

Geçmişte Müslümanlar bin bir zahmetlerle Allah-u Teâlâ’nın emrini yerine getirmek için aylarca devam eden yolculuklara çıktıklarını hatırlatan Gergin, “Müslümanlar uzak diyarlardan develerin sırtında yolculuk yaparak Hacca gidiyorlardı. Kimileri altı ay kimileri de bir yıl yürüyordu bin bir zahmetle gidiyorlardı. Bugün ise imkânlar çok geniştir.  Gerçekten bu Allah’ın bir lütfudur. Müslümanlar da bunun için gayret göstermelidirler.” şeklinde konuştu.

İnzar Hac ve Umre turizm Organizasyonu tercih eden ziyaretçilere bilgi veren Siirt İnzar Hac ve Umre Organizasyonu Temsilcisi Ramazan Dok demir ise, “Siirt’ten Hac ve Umreye gidecek olan kardeşlerimiz, mütercim kitapevine başvurabilirler, bizimle iletişim kurmak isteyen kardeşlerimiz 0546 911 53 34 -0532 391 35 37 nolu telefonlardan bize ulaşabilirler." ifadelerini kullandı. (Muhammed Dayan-İLKHA) 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com