Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Siirt'te Girişimcilik Eğitimi başladı

Siirt'te Girişimcilik Eğitimi başladı

Siirt'in Kurtalan ilçesinde KOSGEB bünyesinde Girişimcilik Uygulamalı Eğitimi verilmeye başlandı.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2015 Salı 21:33
Siirt'te Girişimcilik Eğitimi başladı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Siirt Müdürlüğü, Siirt Valiliği Proje Müdürlüğü ve İŞ-KUR işbirliği ile Siirt’in Kurtalan ilçesinde girişimci adaylara "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” verilmeye başlandı.

Girişimci adaylarıyla bir araya gelen KOSGEB Siirt Müdürü Ömer Erkılıç, girişimci adaylarına girişimciliğin önemi ve KOSGEB Yeni Girişimci Desteği hakkında bilgiler verdi.

Uygulamalı Girişimcilik eğitimleri ile girişimcilik kültürünün yaygınlaştırmak ve girişimci adaylarını iş planı ile tanıştırarak başarılı işletmeler kurulmasını amaçladıklarını belirten Erkılıç, bu eğitimi alıp yeni işletme kuranların, KOSGEB ’ten 30 bin TL (geri ödemesiz) hibe desteği ve 70 Bin TL (geri ödemeli) faizsiz kredi desteği alabileceğini söyledi.

Erkılıç, aynı zamanda işletmelerin KOSGEB’in diğer destekleri olan; İşbirliği/Güçbirliği Desteği, AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Desteği, Yurt içi fuar desteği, Yurt dışı iş gezisi, Nitelikli eleman istihdam desteği, Belgelendirme Desteği, Tanıtım Desteği gibi desteklerden faydalanabileceklerini ifade etti. (Muhammed Dayan İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com