Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Siirt'te 110 bin öğrenci ders başı yaptı

Siirt'te 110 bin öğrenci ders başı yaptı

Siirt'te 2016 Eğitim-Öğretim yılı ve İlköğretim Haftası etkinlikleri kutlanmasıyla 8 ay sürecek olan öğretim yılının ilk ders zili çaldı.

Giriş Tarihi: 28 Eylül 2015 Pazartesi 19:03
Siirt'te 110 bin öğrenci ders başı yaptı

Siirt Milli Eğitim Müdürlüğünce Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda düzenlenen 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı ve İlköğretim Haftası etkinliliğiyle ilk ders zili çaldı. Etkinliliğe Vali Mustafa Tutulmaz, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Vali Mustafa Tutulmaz yaptığı konuşmada, "2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı ilimizin öğrenci, öğretmen ve velilerine hayırlı uğurlu olsun” diyerek bir ülkenin gelişmişlik ve kalkınmışlık seviyesinin eğitimli insan gücüyle doğru orantılı olduğunu söyledi.

Siirt Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay da, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının, geçtiğimiz eğitim öğretim sezonuna benzememesini dileyerek, geçen yıl yaşanan olayların bu yıl yaşanmaması temennisinde bulundu. 

Suay, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında Siirt'te 110 bin öğrenciye, 4 bin 500 öğretmenin hizmet vereceğini ifade ederek öğretmen eksiğinin ücretli öğretmen alımıyla kapatılacağını söyledi. Suay, Siirt'e 280 derslik kazandırıldığını, 3 bin yeni sıra alındığını, 3 bin sıranın da yenilendiğini belirtti.

İldeki bütün okulları kurs merkezi haline getirdiklerini ifade eden Suay, "Liselerde öğrenim gören öğrencilerimiz için bu kurslarımızda destekleme ve yetiştirme kurslarıyla beraber sosyal ve sanatsal alanlarda da ücretsiz bir şekilde eğitim verilecektir. Bunun yanında liselerden mezun olan öğrencilerimiz de yine aynı şekilde ücretsiz bir şekilde Halk Eğitimi Merkezi'nde açılacak kurslarda eğitim görecek." dedi.

Vali Mustafa Tutulmaz'ın okula yeni başlayanlara “okula hoş geldin” çiçeği vermesinin ardından sınıfları gezerek öğrencilere kitapları dağıtmasıyla etkinlik sona erdi.  (Muhammed Dayan - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com